Wiadomości 27 maj 2021
TOSOT
Kolejne inwestycje z TMV HOME

Kompleksowe systemy TOSOT TMV Home cieszą się coraz większą popularnością. Do grona naszych klientów dołączyły kolejne rezydencje – tradycyjny dom w Andrychowie i nowoczesny parterowiec w Mikołowie.

Rosnąca popularność tego innowacyjnego rozwiązania utwierdza nas w przekonaniu o niezawodności naszych systemów. Jednocześnie czujemy się usatysfakcjonowani, że za naszą sprawą rozwiązania nazywane do tej pory komercyjnymi, coraz częściej zostają wykorzystywane przez inwestorów indywidualnych, którzy są coraz bardziej świadomi nowych możliwości rynkowych.

TMV HOME w tradycyjnym domu jednorodzinny w Andrychowie został uruchomiony późną jesienią. Harmonogram prac został zaplanowany tak, aby odpowiednio ocieplić i osuszyć budynek. W tej realizacji ważne było również utrzymanie parametrów ogrzewania podłogowego oraz grzejników niskotemperaturowych podczas prac wykończeniowych w zimniejszych miesiącach. System zamontowany w domu składa się z jednostki zewnętrznej TMV Home umieszczonej na elewacji budynku, jednostek kanałowych zabudowanych w suficie, które są odpowiedzialne za klimatyzację i ogrzewanie powietrzne oraz z wymiennika Hydro Box. To rozwiązanie współpracuje z podłogówką, grzejnikami oraz zbiornikiem ciepłej wody użytkowej. Estetyczne sterowniki przewodowe pozwalają na zarządzanie parametrami zarówno chłodzenia oraz grzania powietrznego, jak i ogrzewania podłogowego z jednego miejsca. Zapewnia to niezwykłą wygodę i kompleksowość rozwiązania.

Prace budowlane w nowoczesnym domu parterowym w Mikołowie również rozpoczęły się jesienią. Zimą stworzony przez nas system utrzymywał stalą temperaturę ogrzewana podłogowego, umożliwiając przeprowadzenie prac wykończeniowych. W skład całej instalacji wchodzą: jednostka zewnętrzna TMV HOME umieszczona przy budynku, ukryte w podwieszanym suficie jednostki kanałowe oraz Hydro Box, rozszerzony również o zbiornik wody użytkowej. Całość pracuje w funkcji ogrzewania podłogowego. Co więcej, rozwiązanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczać ciepłą wodę do nagrzewnicy wodnej w rekuperatorze obsługującym budynek. Zdwojona została tym samym oszczędność ekonomiczna i energetyczna całej instalacji. Z racji nowoczesnego stylu całej realizacji, zrezygnowano ze sterowników pokojowych. Automatyka została wyposażona w bramkę BMS dla sterowania centralnego poprzez system inteligentnego domu.

Wykonawcą obu systemów została krakowska firma CentroClima.