Wiadomości 4 mar 2021
TOSOT
Energooszczędna klimatyzacja TOSOT w siedzibie firmy PolPlast

Za nami kolejna realizacja! Od teraz rozwiązania TOSOT dbają o właściwy klimat na hali produkcyjnej firmy PolPlast. Nasze urządzenia z serii TMV 5 są odpowiedzialne za sprawną wymianę powietrza i utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku oraz pomieszczeniu technologicznym.

Na hali produkcyjnej w Czechowicach-Dziedzicach zastosowano układ klimatyzacji VRF TMV Slim, wyposażony w dwie jednostki kanałowe oraz  agregat skraplający wspomagający chłodnico – nagrzewnicę, z serii TOSOT TMV 5. Taki system pozwala na kontrolę procesu wymiany powietrza oraz utrzymanie odpowiednich parametrów na stanowiskach produkcyjnych. Oba rozwiązania mają funkcję cichej pracy, dzięki czemu pracownicy nie są narażeni na dyskomfort. Urządzenia cechują się również wysoką energooszczędnością. Ogrzewanie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora kilkukrotnie obniża koszty eksploatacyjne systemu. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, gdy temperatura wewnętrzna gwałtownie spada.

Urządzenia TOSOT zostały zamontowane w pomieszczeniu, w którym następuje proces technologiczny z użyciem żywic. W tej części hali bardzo ważne było spełnienie założonych parametrów, takich jak odpowiednia wilgotność oraz temperatura wewnątrz kabiny.. Urządzenia TOSOT zostały zaprojektowane tak, aby sprostać tym założeniom i umożliwić utrzymanie właściwego klimatu niezależnie od pory roku..

Firma PolPlast swoją działalność na rynku rozpoczęła w 1986 roku w Czechowicach-Dziedzicach i zajmuje się wytwarzaniem oraz sprzedażą najwyższej jakości wyrobów sztucznych, takich jak płyty dla budownictwa, kanalizacja czy systemy rynnowe.