Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 14 lut 2023
Torus przygotowuje w Gdyni inwestycję logistyczną

Firma Torus, aktywna do tej pory głównie w sektorze biurowym, w ramach dywersyfikacji działalności pod szyldem Torus Logistics i we współpracy z BTV Real Estate zbuduje miejski obiekt magazynowy. Inwestycja powstanie w Gdyni przy ul. Północnej i otrzymała właśnie decyzję o warunkach zabudowy.

Projekt będzie przeznaczony do wielu rodzajów operacji, w tym usług portowych, logistyki wewnątrzmiejskiej / logistyki ostatniej mili i e-commerce. Gdynia City Logistics zaoferuje około 23,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej i biurowej. Inwestycja jest realizowana w duchu zrównoważonego rozwoju i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie „excellent". Proekologiczne rozwiązania zapewnią energooszczędność i znacząco obniżą koszty użytkowania.

– Konsekwentnie dywersyfikujemy naszą działalność deweloperską w Trójmieście, równolegle realizując inwestycje w segmencie biurowym, logistycznym, a także mixed-use. Gdynia City Logistics będzie magazynowym odzwierciedleniem naszego podejścia do biznesu - świetna lokalizacja w obrębie miasta, doskonałe skomunikowanie i funkcjonalność, które mogą wpisywać się w potrzeby różnorodnych najemców. Do tego szereg nowoczesnych rozwiązań i certyfikacja obiektu w systemie BREEAM, które będą gwarantem jakości i spełniania wyśrubowanych norm środowiskowych, zgodnie z zasadami ESG – komentuje Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

Torus to prywatna firma deweloperska z siedzibą w Gdańsku, działająca najaktywniej w sektorze projektów biurowych. Na portfolio firmy składają się także inwestycje hotelowe (w tym rewitalizacje), magazynowe i mieszkaniowe. Do tej pory Torus wniósł na trójmiejski rynek ponad 180 tys. mkw. powierzchni najmu i zrealizował 7 transakcji sprzedaży swoich nieruchomości biurowych do 6 różnych funduszy, za łączną kwotę blisko 370 mln euro.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu