Wiadomości 19 kwi 2023
TDJ Estate buduje swój pierwszy park handlowy

W Katowicach powstanie Fabryka Park - pierwsza inwestycja handlowa TDJ Estate. Docelowo park handlowy, wybudowany na części terenu po dawnych zakładach firmy Famur, zajmie powierzchnię 6 ha.

– Wraz z Fabryką Park otwieramy nowy rozdział działalności. Po projektach mieszkaniowych, biurowych i typu land developing uzupełniamy portfolio o nieruchomość handlową. Nazwa tej inwestycji nie jest przypadkowa, ponieważ powstanie na terenie dawnych zakładów firmy Famur. To obszar o dużym potencjale, który chcemy wydobyć, by ponownie ożywić to miejsce. Naszym celem jest spełnienie potrzeb zakupowych mieszkańców poprzez przyciągnięcie najemców z wielu branż i stworzenie atrakcyjnej, zróżnicowanej oferty – mówi Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate.

Park handlowy powstanie w dzielnicy Piotrowice, w rejonie ulic Tadeusza Kościuszki i Armii Krajowej. Powierzchnia Fabryki Park wyniesie 9 tys. mkw. – znajdą się tutaj placówki handlowe o zróżnicowanym asortymencie. Budowa już się rozpoczęła. Strategię komercyjną przygotowała firma REALM, która prowadzi także komercjalizację obiektu. Jednocześnie trwa realizacja sklepu Kaufland, który powstanie na przyległej działce, kupionej od DE Estate (spółki należącej do grupy TDJ). Będzie to trzeci market tej sieci w Katowicach. Wspólnie z parkiem handlowym stworzą spójną architektonicznie całość, za co odpowiedzialna jest pracownia Plus8 Architekci z Zabrza – autor zarówno projektu Kauflandu, jak i retail parku.

– Okolice Fabryki Park znamy doskonale, ponieważ w sąsiednich dzielnicach realizujemy dwie inwestycje mieszkaniowe: Dobrynów oraz Franciszkańskie Południe. Chcemy wykorzystać bogate doświadczenie w realizacji projektów deweloperskich, by zapewnić wszystkim okolicznym mieszkańcom kompleksową infrastrukturę handlowo-usługową, dzięki której zrobią wygodnie zakupy i poczują oszczędność czasu. Obiekt będzie wyróżniał się wysokim standardem, nowoczesnym formatem i przemyślanym tenant-mixem. Wierzymy, że te walory w połączeniu z dobrze skomunikowaną lokalizacją przełożą się na wielu zadowolonych klientów. Retail park będzie jednak dopiero początkiem, a plany na zagospodarowanie całej dostępnej powierzchni wciąż się kształtują. Jesteśmy otwarci na różnorodne rodzaje działalności – komentuje Jarosław Łysik, manager ds. obrotu nieruchomościami w TDJ Estate.

Docelowo centrum handlowo-usługowe zajmie powierzchnię 6 ha. Obecnie trwają prace koncepcyjne nad zagospodarowaniem pozostałej części terenu, który uzupełni ofertę retail parku.

 

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu