Wiadomości 19 lip
Startuje projekt magazynowy o wartości 116 mln euro

Panattoni rusza z rozbudową swojej największej inwestycji na Dolnym Śląsku – Wrocław Campus – w ramach której dostarczył dotychczas 185 000 mkw. Deweloper właśnie rozpoczął realizację hali o powierzchni 30 000 mkw. W kolejnym etapie zaplanowana jest budowa kolejnych 130 000 mkw. Wartość dwóch nowych obiektów wyniesie 116 mln euro.

Panattoni weszło w 2023 rok z ponad 200 000 mkw. powierzchni spekulacyjnej w trakcie realizacji na Dolnym Śląsku. Firma ruszyła z rozbudową największej inwestycji – Panattoni Park Wrocław Campus – o kolejne 30 000 mkw.

– Wrocław Campus położony jest w sercu jednej z najlepiej rozwiniętych stref logistycznych w Europie. Tę strategiczną lokalizację wybierają globalne firmy, którym zależy na możliwości dogodnego dotarcia do wielu europejskich rynków, przy zachowaniu niższych kosztów operacyjnych, które wciąż oferuje Polska. Bezpośredni dostęp do autostrad A4 i A8 otwiera dostęp do bazy klientów w Niemczech i Austrii, liczącej ponad 100 milionów osób. Region z takim potencjałem ma ogromne zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie przemysłowe, dlatego tworzenie kolejnych klastrów biznesowych, jak właśnie Wrocław Campus czy powstający w Magnicach Wrocław South Logistics Hub, to tylko kwestia czasu – mówi Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni.

Kolejny obiekt w ramach Panattoni Wrocław Campus uzyska certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie „excellent”. Na terenie inwestycji pojawia się inteligentne systemy zarządzania energią, armatury ograniczającej zużycie wody czy systemy wentylacji mechanicznej z wysokiej klasy filtrami. Deweloper zrealizuje również strefy zielone, które wyposaży w meble z ekologicznych materiałów, dostarczy stacje ładowania samochodów elektrycznych, a pomieszczenia biurowe zostaną zbadane pod kątem oświetlenia światłem naturalnym, akustyki i komfortu termicznego. Realizację poprzedziła Analiza Cyklu Życia (LCA).

Pierwszy etap Panattoni Wrocław Campus, który objął 185 000 mkw., został na początku roku zakupiony przez firmę P3 i była to jedna z największych transakcji w historii polskiego rynku powierzchni przemysłowych.

W 2022 r. Panattoni przekroczyło 2 mln m kw. dostarczonej na Dolnym Śląsku powierzchni m.in. ruszając z budową Panattoni Park Wrocław South Logistics Hub, którego pierwszy etap został zakończony na początku br. i objął 120 000 m kw. Całość została skomercjalizowana jeszcze w trakcie budowy. W najbliższych miesiącach deweloper dostarczy kolejne 90 000 m kw. w ramach projektu. W ciągu roku firma planuje przekroczenie 2,3 miliona m kw. w regionie.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu