Wiadomości 11 gru
Stara Stajnia - industrialne lofty we Wrocławiu

fot. Kompas Inwestycji

W ramach inwestycji Browary Wrocławskie Archicom zrealizuje nowy budynek. Stara Stajnia pomieści 22 lofty, do budowy obiektu z pomarańczowej cegły zostaną wykorzystane m.in. historyczne żeliwne słupy, które kiedyś znajdowały się w słodowni.

Nowa inwestycja dewelopera powstaje na terenie dawnego Browaru Piastowskiego, przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu. W przypadku Starej Stajni Archicom zachował historyczne detale. Przestronne korytarze zostaną doświetlone poprzez odtworzony świetlik, na balkonach na wschodniej fasadzie znajdą się szklane elementy oraz żeliwne słupy - niegdyś znajdujące się w budynku dawnej słodowni.

– Jednym z założeń projektu było pozostawienie zlokalizowanej wewnątrz budynku starej pochylni dla koni prowadzącej na pierwsze piętro stajni.  Jest to element unikalny w skali kraju, więc chcieliśmy go udostępnić wszystkim mieszkańcom osiedla, dlatego w tej części budynku zaprojektowaliśmy klub fitness – mówi Agnieszka Boreczek-Sinkiewicz z Archicom Studio, architekt prowadzący Browarów Wrocławskich.


W  nowym budynku BL3 znajdują się 22 industrialne lofty o metrażach od 36 do 76 mkw. W pobliżu, w centrum Browarów Wrocławskich, znajdzie się Plac Browarny – miejsce spotkań, integracji i działań kreatywnych.

Browary Wrocławskie tworzyć będzie kompleks kilkunastu budynków o różnorodnych funkcjach, z czego kilka z nich to zaadoptowane budynki historyczne wpisane do rejestru zabytków. Na obszarze rekreacyjnej przestrzeni nad rzeką zaplanowano m.in. klub kajakowy oraz miejsca o charakterze społecznym. Za projekt odpowiada autorskie Studio Projektowe Doroty i Kazimierza Śródków.

– Przestrzeń niszczejącego Browaru już dawno pobudzała naszą wyobraźnię. Naszą ambicją, 
a jednocześnie wielkim marzeniem było nadaniu temu poprzemysłowemu terenowi drugiego życia poprzez wyeksponowanie jego atutów historycznych, symbolicznych i lokalizacyjnych. Chcemy, aby w tak wyjątkowej i niezwykłej lokalizacji mogły warzyć się nowe historie mieszkańców, którzy wybiorą tę przestrzeń na miejsce swojego zamieszkania. Widzimy, że wrocławianom podoba się ta koncepcja – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes i współzałożyciel Archicomu.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!