Wiadomości 1 cze
Sol Marina rozrośnie się o 140 apartamentów

Dekpol Deweloper wprowadził do oferty III etap inwestycji Sol Marina, w ramach którego powstanie 140 apartamentów. Kompleks położony jest w przy nabrzeżu Martwej Wisły nieopodal Wyspy Sobieszewskiej w Gdańsku.

W III etapie inwestycji Sol Marina powstanie 140 apartamentów o zróżnicowanych powierzchniach od 25 do ponad 81 mkw. Zostaną one zrealizowane w ramach 16 nowoczesnych budynków o niskiej zabudowie. Apartamenty zostaną wyposażone m.in. w panoramiczne okna. Do lokali na parterze będą przynależały ogródki, na wyższych kondygnacjach znajdą się balkony i tarasy. Oprócz miejsc parkingowych, właściciele będą mieli również możliwość zakupu miejsca na swój prywatny jacht w marinie. Zakończenie realizacji tego etapu planowane jest na przełomie 2024 i 2025 roku.

W ramach całego kompleksu apartamentowo-hotelowego zaplanowano wiele udogodnień. Wewnątrz Grano Marina Hotel powstanie m.in. lobby z recepcją, restauracja i centrum konferencyjno-biznesowe. Do dyspozycji gości i mieszkańców przeznaczona będzie także strefa rekreacyjna z basenem, a także rozbudowana strefa Wellness&SPA. Dodatkowo na dachu budynku hotelowego powstanie część restauracyjna.

Budowa 3-etapowego kompleksu Sol Marina rozpoczęła się w 2019 roku. W ramach inwestycji został już zrealizowany I etap, w którym powstało 77 apartamentów o powierzchniach liczących od 41 do 89 mkw. Zakończenie II etapu inwestycji planowane jest na przełomie II i III kwartału br.


Projekt architektoniczny inwestycji Sol Marina został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty, a także z Pauliną Czurak ze Studia Ideograf, która odpowiada za aranżację wnętrz. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Dekpol Budownictwo.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu