Wiadomości 27 sty 2021
Soho by Yareal - prawie 300 mieszkań w II etapie

Yareal rozpoczął przedsprzedaż mieszkań w II etapie inwestycji Soho na warszawskim Kamionku. W kolejnej odsłonie wielofunkcyjnego kompleksu, w budynku sąsiadującym z projektowanym parkiem linearnym powstanie 296 mieszkań.

Kompleks Soho by Yareal zajmie 5-hektarową pofabryczną przestrzeń w otoczeniu terenów zielonych i odrestaurowanych budynków historycznych, skupiających usługi, gastronomię oraz sklepy. Część mieszkaniowa, przewidziana na blisko 900 lokali, zostanie wkomponowana w kwartał miejski w obrębie ulic Mińskiej, Chodakowskiej, Żupniczej i Bliskiej.

– Osią kompleksu Soho by Yareal będzie 200-metrowy park linearny oddzielający przestrzeń mieszkalną od części komercyjnej. To właśnie wzdłuż parku - na placach zabaw, wśród drzew i krzewów oraz na zielnych trawnikach - będą odpoczywać mieszkańcy oraz goście otwartego kompleksu Soho. Mieszkania zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ze swoich słonecznych tarasów i balkonów mieszkańcy mieli zapewniony widok na parkowy pas zieleni, stanowiący serce założenia urbanistycznego Soho by Yareal – wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.

Realizacja II etapu inwestycji rozpocznie się od wzniesienia budynku Soho 16, w którym powstanie 179 mieszkań. Najmniejsze jednopokojowe lokale typu studio będą mierzyły ok. 30 mkw., ale główną część oferty stanowią 2- i 3-pokojowe mieszkania o powierzchni do 75 mkw. W Soho 16 dostępne są również większe lokale, włącznie z ponad 130-metrowymi penthouse’ami. Część mieszkań będzie dysponowała ogródkami lokatorskimi na podniesionym patio, z widokiem na park. Po południowej stronie zielonej osi Soho by Yareal - wśród zabytkowych budynków - zaplanowano funkcje usługowo-handlowe. Znajdą się tam liczne skwery, niewielkie place i swobodne przejścia pomiędzy budynkami, w których pojawią się kawiarenki, restauracje, sklepy i punkty usługowe.

Budynek Soho 16 będzie wznosił się na wysokość od 5 do 9 kondygnacji. W zachodnim skrzydle powstanie wygodne przejście zapewniające dogodny dostęp do sąsiednich budynków. Na parterze budynku znajdzie się 5 lokali usługowych, a w garażu podziemnym powstaną komórki lokatorskie i 198 miejsc postojowych, w tym umożliwiające montaż indywidualnych stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Soho by Yareal spełni wymogi zielonego budownictwa. Już w fazie projektowania inwestycja została poddana analizom związaną z certyfikacją w systemie BREEAM Communities. Soho by Yareal to największa inwestycja mieszkaniowa w historii Yareal. Deweloper sprzedał już prawie wszystkie mieszkania budowane w pierwszym etapie inwestycji.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu