Wiadomości 26 cze
Emerson
Seria filmów Emerson na temat zrównoważonego chłodnictwa

fot. Pixabay

Z okazji Światowego Dnia Chłodnictwa (26 czerwca 2019), Emerson (NYSE: EMR) publikuje serię materiałów edukacyjnych mających na celu uświadomienie jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa zrównoważona technologia chłodnicza.

Jako oficjalny sponsor tego wydarzenia inauguracyjnego, Emerson dołącza do specjalistów HVAC oraz firm z branży chłodniczej z całego świata, aby podkreślić znaczenie technologii chłodniczej dla społeczeństwa - od zachowania łańcuchów dostaw żywności i leków po zrównoważony rozwój miast i budynków o wysokiej wydajności energetycznej.

Firma kładzie szczególny nacisk na technologię zrównoważonego chłodnictwa, ponieważ zobowiązania ONZ i przepisy na całym świecie nakazują sprzedawcom żywności oraz innym organizacjom stopniowe zmniejszanie udziału szkodliwych dla środowiska wodorofluorowęglowodorów (HFC) czynników chłodniczych stosowanych w większości dzisiejszych systemów chłodniczych i zastosowanie alternatyw bardziej przyjaznych dla środowiska. Inicjatywa ta obejmuje prezentację pierwszego filmu z nowej serii o zrónoważonej technologii chłodniczej w Europie oraz seminarium edukacyjne zorganizowane we współpracy z Amerykańskim Stowarzyszeniem Inżynierów Ogrzewania, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE) z USA.

„Cieszymy się, że możemy wziąć udział w pierwszym dorocznym Światowym Dniu Chłodnictwa” - powiedział Eric Winandy, dyrektor Integrated Solutions, Emerson Commercial & Residential Solutions. „Wyzwanie polegające na stopniowym zmniejszaniu ilości czynników chłodniczych HFC i przechodzeniu na bardziej zrównoważone systemy chłodnicze było w Europie ważną kwestią. Mamy nadzieję, że dzień ten pomoże rozpowszechnić wiedzę na temat dostępnych opcji zrównoważonego chłodnictwa. Jest to szczególnie ważne dla sprzedawców żywności, którzy polegać muszą na technologiach chłodniczych, aby zapewnić dostęp do żywności.”

Seria filmów na temat zrównoważonego chłodnictwa

Emerson przygotował nową 4-częściową serię filmów, aby pomóc sprzedawcom żywności i innym organizacjom w zrozumieniu najnowszych przepisów prawnych i zrównoważonych systemów chłodniczych. Pierwsza część serii edukacyjnej Why retailers need to switch to more sustainable refrigeration” (Dlaczego detaliści muszą przestawić się na bardziej zrównoważone chłodnictwo) jest teraz dostępna pod linkiem https://youtu.be/_xYrkEEH0Uc.  

Inne tematy podejmowane w serii filmów obejmują czynniki chłodnicze o niskim potencjale globalnego ocieplenia (GWP), takie jak propan i CO2, jako idealne alternatywy dla HFC, prezentują przegląd różnych dostępnych architektur zrównoważonego systemu chłodniczego oraz omawiają bezpieczeństwo w chłodnictwie. Zostaną one przedstawione w ciągu najbliższych miesięcy na kanale Emerson Commercial & Residential Solutions na YouTube.

Seminarium internetowe

W Stanach Zjednoczonych dr Rajendran, wiceprezes Ośrodka Innowacji Systemowych i Zrównoważonego Rozwoju Emerson Commercial and Residential Solutions, przedstawia w 90-minutowym seminarium internetowym kwestie dotyczące odpowiedzialnego stosowania czynników chłodniczych. Nagranie seminarium ASHRAE zatytułowanegoRefrigerants for Life: How Refrigerants Affect Modern Life (Czynniki chłodnicze dla życia: jak czynniki chłodnicze wpływają na współczesne życie) jest dostępne w linku https://bit.ly/2ZAWJKU. Dr Rajendran jest dyrektorem Ośrodka Badań i Innowacji Emerson The Helix, zlokalizowanego na terenie kampusu Uniwersytetu w Dayton. Reprezentuje firmę Emerson w kontaktach z różnymi organizacjami politycznymi i branżowymi, takimi jak Agencja Ochrony Środowiska USA i Departament Energii USA.

Na temat Emerson

Emerson (NYSE: EMR), z siedzibą w St. Louis, stan Missouri (Stany Zjednoczone), to światowy lider w dziedzinie technologii i inżynierii, który zapewnia innowacyjne rozwiązania klientom w zastosowaniach przemysłowych, komercyjnych i domowych. Nasza jednostka biznesowa Emerson Automation Solutions pomaga maksymalizować produkcję potokową, hybrydową i jednostkową oraz chronić personel i środowisko przy jednoczesnej optymalizacji kosztów energii i działalności. Nasza jednostka biznesowa Emerson Commercial and Residential Solutions pomaga w zapewnieniu komfortu i ochrony zdrowia ludzkiego, zabezpieczaniu jakości i bezpieczeństwa żywności, zagwarantowaniu wysokiej efektywności energetycznej oraz tworzeniu zrównoważonej infrastruktury. Więcej informacji można znaleźć na stronie Emerson.com/pl-pl lub Climate.Emerson.com/pl-pl

Emerson

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście