Wiadomości 2 lip
Rewitalizacja budynku w pobliżu Portu Praskiego w Warszawie

fot. Kompas Inwestycji

Zeitgeist Asset Management rozpoczyna inwestycję na warszawskiej Pradze. Firma planuje rewitalizację budynku położonego w pobliżu historycznego Portu Praskiego. Powstaną tu apartamenty pod wynajem, natomiast na parterze znajdą się lokale usługowe.

Inwestycja jest zlokalizowana u zbiegu ulic Wrzesińskiej i Kępnej w Warszawie. Działka ma powierzchnię nieco ponad 1,5 tysiąca mkw. Spółka zakupiła ją pod koniec 2018 roku. Inwestor posiada już pozwolenie na budowę, które obejmuje zarówno remont, przy zachowaniu obecnej bryły, istniejącego budynku, jak i postawienie nowych zabudowań. Docelowo zaprojektowano 107 mieszkań.

- Spójność z historyczną tkanką miasta jest dla nas bardzo ważna. Specjalizujemy się w przywracaniu świetności starym budowlom. W czeskiej Pradze zainwestowaliśmy w 20 kamienic i zabytkowych budynków, nie tylko poszerzając ofertę mieszkań pod wynajem, ale i współtworząc unikalny klimat odrestaurowanych miejsc. Przy projektach w Polsce kierujemy się tą samą ideą – mówi Peter Noack, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia ProArt, której wybór pokierowany był m.in. chęcią należytego zachowania zabytkowych elementów budynku. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Wrzesińska 2 to już trzeci projekt rozpoczęty przez Zeitgeist Asset Management w Warszawie i piąty w Polsce. Firma inwestuje w budynki istniejące od wielu lat, często z elementami historycznymi, rozwijając ofertę mieszkań i lokali na wynajem.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście