Wiadomości 22 lis
Caverion
Realizacja Caverion: Muzeum Abba w Sztokholmie

fot. Caverion

W części nieruchomości na wyspie Djurgården znajduje się muzeum poświęcone najbardziej znanemu szwedzkiemu zespołowi muzycznemu. Stanowi ono część muzeum muzyki pop Swedish Music Hall of Fame, gdzie znaleźć można wszystko na temat takich zespołów jak Roxette, The Knife, The Sounds, Max Martin, The Cardigans, First Aid Kit, Swedish House Mafia, Robyn i wielu innych. Tam także znajduje się Melody Hotel. Całkowita powierzchnia nieruchomości wynosi 4 250 m2.

Dla publiczności zostało otwarte 7 maja 2013 roku. Tutaj znajduje się wszystko, co dotyczy zespołu ABBA, tzn. jego historia, muzyka i stroje członków oraz inne związane z nimi eksponaty. Zwiedzający mają możliwość odbycia wirtualnej podróży przez wszystkie miejsca, w których zespół występował, od Konkursu Piosenki Eurowizji w Brighton w 1974 roku, gdzie zdobył I miejsce piosenką Waterloo. Wśród wystawianych przedmiotów znajduje się między innymi kuchnia z mieszkania Agnethy Fältskog i Björna Ulvaeusa, kiedy jeszcze byli małżeństwem, oraz legendarne Polarstudio. Zwiedzający mają również możliwość wirtualnego występu wraz z członkami zespołu w zaawansowanym technologicznie show holograficznym.

Dywizja Szwecja firmy Caverion dostarczyła i zainstalowała systemy budowlane w nowym budynku  ABBA The Museum i Swedish Music Hall of Fame.

  • Obszar usług: projekty, realizacja projektu.
  • Branże: instalacje elektryczne, instalacje informacyjne i komunikacyjne, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje wentylacji i klimatyzacji oraz instalacje chłodu.
  • Segment klientów: inwestorzy i deweloperzy.
  • Wyzwania: realizacja zamówionych instalacji w krótkim czasie, z zachowaniem jakości usługi.
  • Rozwiązanie: Caverion Szwecja może pochwalić się wieloletnim partnerstwem z firmą budowlaną i deweloperską Arcona, będąc jej naturalnym partnerem w wielu projektach. Arcona, która jest także właścicielem opisywanej nieruchomości, stała za pomysłem nowego centrum muzycznego. Projekt obejmował dostawę i instalację systemów technicznych w obszarze elektrycznym, telekomunikacji, chłodzenia, ogrzewania i sanitarnym.
  • Termin: realizacja projektu zakończyła się wiosną 2013 roku.