Wiadomości 24 wrz
Caverion
Caverion generalnym wykonawcą w ekologicznych budynkach biurowych w Oslo

fot. Caverion

Caverion zdobyła kontrakt z Veidekke, generalnym wykonawcą w projekcie wykonania systemów dla dwóch nowych, ekologicznych budynków biurowych w Oslo w Norwegii. Realizacja ze strony Caverion obejmuje instalacje grzewczą i sanitarną, chłodu oraz tryskaczową. Wartość kontraktu nie została podana do publicznej wiadomości.

Projekt dotyczy dwóch 13-kondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni 62 000 m2. Na ten nowy kompleks, znany jako VIA, składają się powierzchnie biurowe, sklepowe, restauracje oraz kafejki.

VIA będzie stanowił modelowy projekt w zakresie efektywnego zarządzania energią oraz zrównoważonych rozwiązań co do wyboru materiałów, technologii oraz designu powierzchni; trzeba przy tym nadmienić, że na dachu kompleksu zostaną zamontowane panele słoneczne.

Budynek został zaprojektowany z takim zamysłem, by możliwie w najmniejszym stopniu oddziaływał na środowisko oraz pozwalał na efektywne wykorzystanie terenu i optymalizację operacji. Nowoczesna technologia, w połączeniu z kształtem architektonicznym, pomogą wykorzystać światło i powietrze do stworzenia dobrego środowiska wewnątrz pomieszczeń.

Jak mówi Markus Stellander, Project Manager w Veidekke, “W tego typu projektach ogromne znaczenie ma dobra i bliska współpraca pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami. Z tego też powodu z dużym zadowoleniem oczekiwaliśmy bliskiej współpracy z firmą Caverion w celu realizacji tego wspaniałego projektu z korzyścią dla Storebrand, Aspelin Ramm, a także innych użytkowników tych dwóch budynków.”

“Jesteśmy dumni z tego, że Veidekke, jeden z wiodących skandynawskich inwestorów generalnych, wybrał nas do tego projektu. Inteligentne i kompleksowe budynki takie jak VIA stanowią doskonały wybór dla Caverion. Kładąc nacisk na nowoczesną technologię oszczędzającą środowisko, dostarczymy inteligentne rozwiązania. Dzięki perfekcyjnej realizacji projektu i doskonałej obsłudze klienta, zapewnimy sobie zarówno zadowolonych klientów, jak i udane projekty” – mówi Knut Gaaserud, Wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Caverion Norway.

Caverion rozpocznie prace w maju 2019 roku, natomiast zakończy je jesienią 2021 roku.

Veidekke nalezy do segmentu inwestorzy generalni Caverion.

gift