Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 22 wrz
Przygotowania do zimy w branży ciepłowniczej

Branża ciepłownicza to dla wielu synonim stabilności wynikającej z niezawodnej technologii i rzetelnie obsługujących ją ludzi. Nie inaczej jest w przypadku GETEC Polska, który jest również dostawcą ciepła dla mieszkań i zakładów przemysłowych. Jak co roku, rozumiejąc konieczność bezawaryjnego działania i zagwarantowania dostaw ciepła, GETEC w Turku zakończył prace przygotowawcze do sezonu grzewczego.

12-go września GETEC Polska zaprosił przedstawicieli lokalnych mediów na niecodzienne spotkanie, łączące omówienie przygotowań do sezonu grzewczego z prezentacją zakładu. Dla części Gości była to pierwsza okazja do zapoznania się z wyglądem i codziennym rytmem pracy zakładu ciepłowniczego.

Ze strony GETEC Polska w spotkaniu uczestniczył Pan Adrian Studniczek – Dyrektor Generalny GETEC Polska, Pan Tomasz Muszyński – Dyrektor Operacyjny GETEC Polska oraz załoga obsługująca instalację.

Przy okazji spotkania GETEC pochwalił się rozbudową instalacji w Turku o nową turbinę gazową gazową służącą do produkcji energii elektrycznej. Celem nowej inwestycji jest  efektywniejsze zaspokajanie potrzeb własnych zakładu w zakresie potrzebnej energii elektrycznej, wsparcie lokalnych parterów a także umocnienie i tak już wysokiej bezawaryjności ciepłowni.

Nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej mogą posłużyć również lokalnym Partnerom GETEC w realizacji ich własnych przedsięwzięć. Znakomitą wartością dodaną, pomagającą GETEC w realizacji swoich kluczowych wartości, jest dalsza redukcja śladu węglowego wytwarzanej energii. To nie wyłącznie cel ekonomiczny, ale też rozumienie i adaptacja to zachodzących zmian w środowisku naturalnym i wsłuchanie się w oczekiwania świadomych odbiorców energii. W tym miejscu warto wspomnieć, że grupa GETEC już 2021 roku doprowadził w zarządzanych przez siebie systemach do oszczędności ponad 700 000 ton emisji CO2. W konsekwencji realizacji planów do roku 2030 redukcja ma znacząco przekroczyć wartość 3 000 000 ton CO2.

Utrzymująca się nadal niepewność na rynku dostaw surowców energetycznych sprawia między innymi, że odbiorcy poszukujący bezawaryjnych i wysokowydajnych systemów wytwarzania energii dostrzegają w ofercie GETEC, a przed wszystkim w oferowanym modelu kontraktingowym, wsparcia dla własnego rozwoju i stabilizacji zaopatrzenia w energię.

Tomasz Muszyński – Dyrektor Operacyjny GETEC – podkreśla, że dzięki doskonałemu zapleczu finansowemu koncernu istnieje możliwość finansowania wszelkich projektów energetycznych, zarówno modernizacyjnych jak i tworzonych od podstaw, oferujących podmiotom publicznym i przemysłowym stałe, bezpieczne i „bardziej zielone” źródła energii.

Tagi: energetyka
Biznes Tuba

Biznes Tuba http://biznestuba.pl