Wiadomości 21 lut
Powstaje park logistyczny pod Lublinem

fot. Kompas Inwestycji

W podlubelskim Świdniku planowana jest druga w tej części kraju inwestycja MLP Group. Deweloper zapowiada budowę nowego parku logistycznego, który obejmie łącznie około 51,5 tys. mkw. powierzchni.

MLP Group planuje budowę kolejnego, dużego parku logistycznego. Inwestycja będzie zlokalizowana w podlubelskim Świdniku - 1,5 km od węzła Zadębie na drodze ekspresowej S12 i S17 stanowiącej obwodnicę Lublina. Nowy park logistyczny będzie oddalony 10 kilometrów od centrum Lublina i 3 kilometry od centrum Świdnika.

W ramach projektu przygotowywana jest budowa trzech obiektów o łącznej powierzchni około 51,5 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni magazynowo – produkcyjnych. Park logistyczny powstanie na działce o powierzchni o 10,5 hektara.

- W rejonie Lublina spotykamy się cały czas z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców na nowoczesne powierzchnie magazynowe. Dlatego chcemy poszerzyć naszą ofertę uruchomiając drugi już park logistyczny zlokalizowany na tym rynku. Zakładamy rozpoczęcie jego budowy jeszcze w tym roku – podkreśliła Agnieszka Góźdź, dyrektor Działu Sprzedaży MLP Group.

Planowany park logistyczny będzie drugim centrum MLP Group w tej części kraju. Pierwszym jest MLP Lublin zlokalizowany na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pobliżu centrum miasta. Park oferujący 45 tys. mkw. został już w całości skomercjalizowany. Obecnie funkcjonuje w nim trzech najemców: ABM Greiffenberger Polska, Stokrotka oraz firma Turck.

Grupa prowadzi obecnie siedem operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Gliwice oraz dwa parki logistyczne w budowie – MLP Czeladź i MLP Poznań West. W Niemczech Grupa aktualnie prowadzi park logistyczny MLP Unna. Z kolei w Rumunii buduje nowy park logistyczny – MLP Bucharest West.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu