Wiadomości 28 mar
Powiatowe ciepłownictwo podstawą samowystraczalności energetycznej

fot. Pixabay

Dla ciepłowników i przedstawicieli samorządów Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje konferencję na temat ciepłownictwa powiatowego, które ma szansę stać się podstawą samowystarczalności energetycznej. Wydarzenie zaplanowano na 2 kwietnia br. w Warszawie.

Na bezpłatne spotkanie, które odbędzie się w siedzibie NFOŚiGW (ul. Konstruktorska 3a), należy zgłosić się za pomocą formularza dostępnego na stronie Narodowego Funduszu http://www.nfosigw.gov.pl/formularze/formularz-zgloszeniowy-na-konferencje-cieplownictwo-powiatowe/ .
Termin zgłoszeń upływa 1 kwietnia 2019 r. o godz. 12:00, przy czym liczy się kolejność tych zgłoszeń ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Celem konferencji „Ciepłownictwo powiatowe podstawą samowystarczalności energetycznej” jest analiza potencjału rozwoju ciepłownictwa powiatowego w kontekście samostarczalności energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz poprawy jakości powietrza. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dla którego jednym z priorytetów jest wdrażanie działań mających na celu ochronę atmosfery i przeciwdziałanie niskiej emisji, dostrzega olbrzymi potencjał jaki może zostać osiągnięty oraz wyzwania jakie stoją przed sektorem ciepłownictwa.

Podczas spotkania przedstawiona zostanie aktualna oferta NFOŚiGW dotycząca wsparcia inwestycji w sektorze ciepłownictwa, energetyki oraz projektów promujących samowystarczalność energetyczną regionów. Ponadto przedstawiciele spółek ciepłowniczych i samorządów podziela się swoim doświadczeniem i wizjami rozwoju ciepłownictwa systemowego w kontekście samowystarczalności energetycznej i realizacji celów środowiskowych. Konferencja będzie okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk.

Wśród zapowiadanych gości tego branżowego wydarzenia spodziewany jest udział m.in.: Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego, Przewodniczącego Rady Nadzorczej NFOŚiGW prof. dr. hab. Romana Niżnikowskiego oraz Prezesa Zarządu BOŚ S.A. Bogusława Białowąsa. NFOŚiGW będzie reprezentowany m.in. przez Wiceprezesa Zarządu Artura Michalskiego.

Zarejestruj się 

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej