gree
Wiadomości 3 cze
Pierwszy „zielony” magazyn 7R

fot. Kompas Inwestycji

W ramach kompleksu 7R Park Sosnowiec powstaje pierwszy magazyn według nowej koncepcji 7R Green. Obiekt jest przeznaczony dla operatora logistycznego No Limit. Zielone rozwiązania zastosowane w projekcie pomogą zminimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne.

7R Park Sosnowiec to kompleks trzech nowoczesnych obiektów klasy A, położony w Sosnowcu przy ul. Innowacyjnej, tuż przy drodze ekspresowej S1 i kilka kilometrów od autostrady A4. Powierzchnia magazynu dla No Limit wyniesie niemal 5 000 mkw. 7R przygotowuje dla najemcy także biuro, zlokalizowane na dwóch piętrach, o łącznej wielkości 430 mkw. Obiekt zaoferuje 11 docków i 12 bram kurierskich, w tym rozwiązanie semi-cross dock, czyli docki i bramy kurierskie w układzie L. Za projekt architektoniczny budynku odpowiadają firmy Kwadrat Polska oraz Atlas Ward. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward.

Budynek został zaprojektowany według nowych standardów zielonego budownictwa 7R Green, wprowadzonych do oferty dewelopera z początkiem tego roku. Inwestycja skupia się na jak najefektywniejszym doborze proekologicznych rozwiązań - będzie zasilana energią fotowoltaiczną, z opcją instalacji infrastruktury pod obsługę floty aut elektrycznych napędzanych w 100% z odnawialnych źródeł energii.

– To nasz pierwszy magazyn w formule BTS, jaki budujemy dla No Limit i jednocześnie pierwszy obiekt według standardu 7R Green. Budynek pokryje instalacja fotowoltaiczna, co wymaga wzmocnienia konstrukcji dachu pod jej montaż. W ramach realizacji przygotowujemy także infrastrukturę pod stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz myjnię wewnętrzną. Elewację pokrywać będzie roślinność podkreślająca walory ekologiczne obiektu. Całość stworzy optymalne warunki do prowadzenia zrównoważonych działań logistycznych naszego klienta, a jednocześnie zaprezentuje nowy trend, jaki wprowadzamy na rynek nieruchomości magazynowo-przemysłowych - mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Dzięki zastosowanym najnowszym rozwiązaniom proekologicznym budynek w 7R Park Sosnowiec zostanie certyfikowany w systemie BREEAM. Obiekt zostanie oddany do użytku we wrześniu 2020 r.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu