Wiadomości 19 wrz
PHN startuje z budową wieży w Warszawie

W pierwszym półroczu 2018 r. Grupa Kapitałowa PHN wypracowała wzrost zysku netto i 78,2 mln zł przychodów z najmu. Spółka kontynuuje realizację projektów inwestycyjnych - z prawomocnym pozwoleniem rozpoczyna budowę kompleksu budynków zlokalizowanych przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie.

W pierwszym półroczu Grupa Kapitałowa PHN zanotowała 32,7 mln zysku netto wobec 7,1 mln zł w roku ubiegłym. To ponad 3-krotny wzrost, który nastąpił głównie w wyniku zmiany wartości godziwej nieruchomości inwestycyjnych w efekcie zmiany kursu walutowego oraz wzrostu wartości nieruchomości. Skorygowana EBITDA wyniosła 28,5 mln zł, co oznacza poprawę o 4,8 proc. w porównaniu do pierwszej połowy 2017 r.

- Grupa Kapitałowa PHN osiąga solidne i rosnące wyniki finansowe oraz wykazuje duży potencjał wzrostu, który będzie kontynuowany w kolejnych kwartałach. Jestem przekonany, że wysoki poziom sprzedaży produktów deweloperskich we wszystkich aktualnie realizowanych inwestycjach mieszkaniowych oraz wysoki wolumen nowych transakcji najmu powierzchni biurowych, będą miały znaczący wpływ na dalsze jeszcze lepsze wyniki Grupy - powiedział Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

W ostatnim czasie Grupa Kapitałowa PHN otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę inwestycji przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie. Nowoczesny biurowiec klasy A powstanie w sercu warszawskiego Centralnego Obszaru Biznesu i będzie jednym z pierwszych w Warszawie z bezpośrednim dostępem do metra - stacji Rondo ONZ. - Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę umożliwia nam realizację flagowego projektu biurowego Grupy Kapitałowej PHN. Jest to niewątpliwie jeden z największych sukcesów w siedmioletniej historii naszej spółki. Decyzja zatwierdzająca projekt budowlany oznacza, że przystępujemy do wyboru generalnego wykonawcy kompleksu, którego budowa zgodnie z planem ma ruszyć w 2019 r. W 2021 r. planowane jest oddanie pierwszego biurowca, a zakończenie budowy 155-metrowego wieżowca, planowane jest na przełomie 2023 i 2024 r. - dodał Marcin Mazurek.

W ramach projektów komercyjnych Grupa Kapitałowa PHN z powodzeniem realizuje budowę II etapu centrum magazynowego klasy A - Hillwood & PHN Pruszków, zlokalizowanego w Parzniewie. Obecnie dla firmy DPD Polska budowana jest centralna sortownia w postaci budynku oferującego ok. 11,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Wokół budynku magazynowego, na potrzeby DPD Polska powstaje utwardzony teren o powierzchni ok. 45 tys. mkw., który zostanie zagospodarowany pod parking oraz plac manewrowy. Na początku lipca br. Grupa Kapitałowa PHN oficjalnie przekazała Generalnemu Wykonawcy - firmie EUROBUDOWA - plac budowy pod realizację budynku handlowo-usługowego przy ul. Geodezyjnej na warszawskiej Białołęce, tuż przy Trasie Toruńskiej. Prace budowlane docelowo mają trwać 8 miesięcy, a obiekt rozpocznie działalność w pierwszym kwartale 2019 r. Grupa Kapitałowa PHN podpisała 10-letnią umowę najmu obiektu handlowego z możliwością jej przedłużenia na kolejny 5-letni okres. Kontynuowana była również współpraca z Chopin Airport Development w ramach, której PHN pełni funkcję inwestora zastępczego przy budowie hotelu Moxy przy lotnisku w Poznaniu - Ławicy. W lipcu br. Warbud został generalnym wykonawcą inwestycji - firma Warbud i rozpoczął prace budowalne. Planowany hotel o powierzchni całkowitej ponad 5,3 tys. mkw. będzie oferował 120 pokoi, dysponował zapleczem gastronomicznym, salą spotkań, fitness clubem oraz parkingiem na 89 miejsc.

W pierwszym półroczu Grupa Kapitałowa PHN kontynuowała prace budowlane dwóch inwestycji mieszkaniowych - kompleksu apartamentów Yacht Park w Gdyni oraz I etap osiedla mieszkaniowego Vis a Vis Wola w Warszawie. Ponadto Grupa Kapitałowa PHN przygotowuje kilka następnych projektów mieszkaniowych.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift