Gree - Ciepło z Gree
Wiadomości 20 gru 2021
PDD będzie budować przedszkola i żłobki w technologii drewnianej

Spółka Polskie Domy Drewniane w planach na 2022 rok ma rozpoczęcie deweloperskich inwestycji m.in. w Pułtusku oraz Środzie Śląskiej. Zamierza również podjąć współpracę z gminami i budować w technologii drewnianej przedszkola i żłobki.

– Dobrym prognostykiem dla rynku budownictwa, w tym również drewnianego, jest wzrost zainteresowania klientów indywidualnych nowymi rozwiązaniami. Widzieliśmy to wyraźnie w 2021 roku i ten trend będzie się umacniał. Kupujący dom czy mieszkanie klienci zwracają uwagę na to, żeby zastosowane materiały były bezpieczne, a rozwiązania nowoczesne. Dlatego można się spodziewać, że zainteresowanie budownictwem drewnianym wzrośnie. Na razie nadal jest niszowe. Z danych GUS podsumowujących trzeci kwartał br. wynika, że budynki w konstrukcjach drewnianych to zaledwie 1 proc. wszystkich budowanych obiektów. – komentuje Tomasz Szlązak, prezes PDD.

W 2021 roku spółka zrealizowała dwie pierwsze inwestycje w Łodzi i Choroszczy. Oba osiedla powstały w niecałe 12 miesięcy. PDD otrzymało również pozwolenie na budowę w Pułtusku, gdzie zamierza zrealizować osiedle na ok. 80 mieszkań. Natomiast w Środzie Śląskiej rozstrzygnięto konkurs na realizację pierwszego tak dużego osiedla w Polsce wybudowanego w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego. W planie jest ponad 1,5 tys. mieszkań.

– W ostatnim kwartale mijającego roku wdrożyliśmy również rozwiązanie, jakim jest najem z opcją dojścia do własności. Wiemy bowiem doskonale, że problemem dla osób, które chcą kupić nieruchomość, jest często brak środków na wkład własny. Najem z opcją dojścia do własności to produkt, który niweluje problem braku środków na wkład własny. W naszej propozycji włączamy kwotę niezbędną na uzbieranie wkładu własnego do miesięcznego czynszu za wynajem. Widzimy ogromne zainteresowanie tym produktem, dlatego będziemy go rozwijać w kolejnym roku – mówi Tomasz Szlązak.

W 2022 roku PDD zamierza podjąć współpracę z gminami i wybudować ok. 10 przedszkoli i żłobków, które będą wykonane w technologiach drewnianych. – Na Europejskim Kongresie Samorządów mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami wielu polskich gmin i z ich deklaracji wynika, że istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania. Gminy zaczynają rozumieć wyższość technologii drewnianej, bo tego typu budynki muszą być przyjazne i zdrowe dla użytkownika. To zapewnia drewno – podkreśla prezes PDD.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu