Wiadomości 14 kwi 2021
Parki handlowe na fali. Trei wchodzi na nowe rynki

Trei Real Estate Polska buduje sześć Vendo Parków o łącznej powierzchni najmu ok. 26 000 mkw. Obiekty zostaną oddane do użytku w tym roku, a cztery z nich już w tym miesiącu. W pierwszej połowie 2021 r. Trei rozpocznie budowę kolejnych obiektów w Chorzowie i Radzyminie oraz rozbudowę istniejącego Vendo Parku w Pułtusku.

Trei Real Estate Poland, deweloper małych formatów handlowych, kontynuuje rozwój swojej sieci Vendo Park. W 2020 r. deweloper wybudował, skomercjalizował i otworzył sześć Vendo Parków: w Jaworze, Płocku, Częstochowie, Solcu Kujawskim, Łukowie i Władysławowie, aktualnie trwają prace na budowach nowych inwestycji. Do portfela 21 parków handlowych swojej sieci zlokalizowanych na terenie całego kraju, Trei zamierza w samym 2021 r. dodać kolejnych siedem nowych obiektów.

W kwietniu tego roku Trei planuje oddać do użytku cztery nowe parki handlowe: w Piekarach Śląskich, Zielonce, Myśliborzu oraz Koszalinie. Vendo Park w Piekarach Śląskich to budynek o powierzchni najmu ok. 5 600 mkw. Wśród najemców znajdą się takie marki jak Biedronka, Orange, KiK, a także sześć sklepów – Hebe, Tedi, Dealz, Neonet, Sinsay i Smyk – które zadebiutują w mieście. W Zielonce deweloper przygotowuje obiekt o powierzchni 2 000 mkw. mkw. i sprowadza do miasta salon Media Expert.

Wraz z otwarciem obiektów w Myśliborzu i Koszalinie Trei wchodzi na rynek zachodniopomorski. W kwietniu otwarty zostanie także pierwszy etap inwestycji w Koszalinie. Projekt przewiduje budowę dwóch budynków handlowych o łącznej powierzchni 5 900 mkw., w której mieścić się będzie 10 sklepów.

Vendo Parki w Inowrocławiu i Oświęcimiu otworzą się dla klientów w drugiej połowie roku –  w okolicach sierpnia i września. Zaoferują odpowiednio 3 200 mkw. i 5 300 mkw. powierzchni najmu. Vendo Park w Inowrocławiu jest w 100% wynajęty firmom Lidl, Action, Sinsay, KiK, My Center, Hebe, JBB, Grochola. Vendo Park w Oświęcimiu to pierwszy obiekt handlowy Trei w Małopolsce. Działać tu będzie osiem sklepów, w tym operator spożywczy Netto. Do grona najemców należą także m.in. Netto, Pepco, Sinsay, KiK, Neonet  i Jubiler Paweł Kościelnik.

W pierwszej połowie roku Trei rozpocznie kolejne budowy nowych obiektów w Chorzowie i Radzyminie. Firma planuje także rozbudowę istniejącego parku w Pułtusku o kolejny, trzeci budynek. – Cykl deweloperski Vendo Parku, wraz z jego wyposażeniem, trwa ok. sześciu miesięcy. Dlatego w 2021 r. powinniśmy otworzyć sześć obiektów, które obecnie mamy w budowie. Jesteśmy też na dobrej drodze, by w okolicach połowy roku rozpocząć dwie kolejne inwestycje - w Chorzowie i Radzyminie. Dziś, po raz pierwszy w historii naszej firmy, wyprzedzamy harmonogram i jesteśmy na zaawansowanym etapie realizacji naszego celu rocznego, jakim jest otwarcie siedmiu nowych Vendo Parków. Sześć projektów w budowie, z których cztery zostaną oddane do użytku w tym miesiącu, pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć na drugą połowę roku – komentuje Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Trei posiada w Polsce bank ziemi liczący 17 działek. W 2020 r. deweloper nabył grunty pod parki handlowe w Radzyminie, Wrocławiu, Otwocku, Skarżysku Kamiennej, Łapach, a także zawarł umowy przedwstępne na zakup działek w Katowicach i Limanowej. W marcu tego rok, Trei pozyskał nowe grunty pod kolejną inwestycję handlową w Siedlcach.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu