Wiadomości 8 kwi
Panattoni zbuduje fabrykę w Katowicach

fot. Kompas Inwestycji

Deweloper powierzchni przemysłowych zrealizuje inwestycję produkcyjną dla Rockwell Automation. Fabryka o powierzchni ok. 11 300 mkw. powstanie w Katowicach. Jej budowa wystartuje jeszcze w kwietniu br.

Panattoni Europe wybuduje obiekt produkcyjny z przestrzeniami testowymi i pokazowymi dla Rockwell Automation - dostawcy rozwiązań dla przemysłu. Inwestycja o powierzchni 11 300 mkw. powstanie na blisko 3 ha działce w Katowicach. Część produkcyjna wraz z magazynem zajmie ponad 9 tys. mkw., zaś powierzchnia biurowa ponad 2200 mkw. W fabryce będą wytwarzane elementy automatyki przemysłowej, w tym cewki, styczniki oraz nowa generacja wyłączników. Budowa inwestycji rozpocznie się jeszcze w kwietniu br., zakończenie prac zaplanowano na listopad 2019 r.

Inwestycja dla Rockwell Automation powstaje zgodnie z wytycznymi FM Global - amerykańskiego przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego, które posiada własne procedury badawcze i normy dla realizacji obiektów, które mają na celu ograniczenie ryzyk związanych z uszkodzeniem ubezpieczanej nieruchomości, szczególności w przypadku pożaru.

Dla Panattoni Europe, Katowice i Górny Śląsk to jedna z najlepiej znanych lokalizacji. Deweloper ma tam obecnie w realizacji ponad 440 tys. mkw.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij gift