Wiadomości 31 lip
Panattoni wchodzi do kolejnego miasta na Śląsku

Panattoni pozyskało finansowanie na realizację swojej pierwszej inwestycji w Bytomiu. Bank PEKAO udzielił kredytu w wysokości 80 mln euro na budowę Panattoni Park Bytom. Inwestycja o powierzchni 130 000 mkw. będzie certyfikowana w systemie BREEAM.

Rozwój branży nieruchomości przemysłowych wpływa na metamorfozę Śląska, które z zagłębia wydobywczego przekształca się w centrum przemysłowe Polski, gdzie powstają zaawansowane technologicznie fabryki, centra dystrybucyjne i logistyczne. W tym regionie Panattoni zrealizowało już 2,5 mln mkw. powierzchni i nie zamierza na tym poprzestać. Co więcej, rozszerza swoją aktywność na Śląsku o kolejne miasto. Bank PEKAO udzielił kredytu w wysokości 80 mln euro z przeznaczeniem na realizację Panattoni Park Bytom – pierwszego w tej lokalizacji parku dewelopera.

– Panattoni Park Bytom to ogromny projekt, obejmujący aż 130 000 mkw. w nowej dla nas lokalizacji, w której widzimy wielki potencjał. Dostrzega go również bank PEKAO SA, który na realizację udzielił nam kredytu w znaczącej kwocie 80 mln euro – informuje Karina Trojańska, Chief Financial Oficer w Panattoni.

Panattoni Park Bytom I został przygotowany do obsługi procesów logistycznych, magazynowych, jak i produkcyjnych, dodatkowo oferując przestrzenie socjalno-biurowe i infrastrukturę towarzyszącą. – Bytom jest atrakcyjną lokalizacją dla biznesu, ponieważ łączy atuty regionu, takie jak dobre połączenia komunikacyjne, dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej i bogate zasoby uzbrojonych terenów. Należy też podkreślić otwartość i probiznesowe podejście władz lokalnych. Jednocześnie na tę chwilę miasto nie dysponuje jeszcze dużą ilością nowoczesnych powierzchni przemysłowych, dlatego widzimy ogromny potencjał do rozwoju – podkreśla Aurelia Rachtan, Senior Development Manager w Panattoni.

Inwestycja o powierzchni 130 000 mkw. uzyska certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie „excellent”. Deweloper zastosuje rozwiązania ograniczające emisję CO2 czy zużycie energii i wody, a także zapewni podwyższoną izolacyjność ścian i dachów. Wprowadzi też system inteligentnego oświetlenia i urządzenia HVAC. Ponadto pracownicy obiektów skorzystają m.in. ze stref zieleni przed biurami, infrastruktury dla rowerzystów, miejsc do ładowania samochodów elektrycznych i bardzo dobrego dostępu do komunikacji miejskiej. Budowa parku przemysłowego rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni i zakończy prawdopodobnie najpóźniej w II kwartale 2024 r.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu