Wiadomości 8 mar 2023
Nowy park logistyczny w Zgorzelcu

MLP Group rozpoczyna realizację nowego centrum logistycznego. Park MLP Zgorzelec, zlokalizowany tuż przy granicy z Niemcami i Czechami, docelowo będzie mógł dostarczyć obiekty liczące ponad 50 tys. mkw. Inwestycja będzie certyfikowana w systemie BREEAM.

MLP Group kontynuuje rozbudowę portfela parków logistycznych. Nowe centrum MLP Zgorzelec powstanie na działce o powierzchni 11,8 ha, w planach jest wybudowanie 3 hal o łącznej powierzchni ponad 50 tys. mkw. Inwestycja będzie będzie realizowana na zasadach zrównoważonego rozwoju. Obiekty zostaną poddane procesowi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Na dachach montowane będą instalacje fotowoltaiczne.

– Rozpoczynamy realizację nowego centrum logistycznego w południowo zachodniej części kraju tuż przy granicy z Niemcami i Czechami. Zgodnie ze strategią wszystkie nasze nowo powstające obiekty, także ten w Zgorzelcu, zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM. Potwierdzi to stosowanie przez nas międzynarodowych standardów w zakresie ochrony środowiska. Tym samym oferujemy nowoczesną, wysokiej jakości powierzchnię magazynową, w pełni dostosowaną do indywidualnych potrzeb naszych najemców. Wszystkie nasze działania nakierowane są na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2026 roku – komentuje Agnieszka Góźdź, członkini zarządu, Chief Development Officer, MLP Group.

MLP Group jest deweloperem, właścicielem i zarządcą parków logistycznych i przemysłowych oraz parków biznesowych przeznaczonych dla lekkiej produkcji przemysłowej. Spółka działa na rynku polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim. Firma jest właścicielem i zarządcą portfela nieruchomości o łącznej powierzchni najmu w obiektach gotowych lub posiadających pozwolenia na budowę wynoszącej ok. 1,66 mln mkw.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu