Wiadomości 13 gru
Nowy budowiec w Gdańsku - Eternum

fot. Kompas Inwestycji

Eternum będzie zlokalizowany u zbiegu ulic Nowomiejskiej i Jaracza w Gdańsku. Inwestorem jest należąca do RWS Investment Group spółka Eternum. Projekt Eternum powstał na deskach pracowni APA Architekci. Projekt przewiduje budowę budynku biurowo-usługowego z jednokondygnacyjnym garażem podziemnym. Usytuowanie obiektu względem otaczającej zabudowy uwzględnia wolną przestrzeń na osi widokowej – otwarcie na Plac Solidarności oraz historyczną zabudowę Gdańska zgodnie z zapisem MPZP. Na poziomie terenu i na stropodachach zaprojektowano zieleń.

Nowoczesny budynek z przeszkloną fasadą będzie wznosił się na 8 kondygnacji. Na parterze zaprojektowane zostały lokale usługowe, natomiast piętra od 1 do 7 przewidziane są na powierzchnie biurowe. Powierzchnia najmu na piętrze wynosi od 561 do 659 mkw. Biurowiec jest certyfikowany w systemie BREEAM Interim na poziomie „very good”.

Prace na budowie rozpoczęły się w pierwszych miesiącach 2018 r. Wykonawcą inwestycji jest Korporacja Budowlana Doraco. Aktualnie prawie gotowa jest pierwsza kondygnacja naziemna. Budowa ma się zakończyć w sierpniu 2019 r.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift