Systherm - baner sierpien 2021
Wiadomości 23 lip 2020
Nowe biura w Monopolis. Startuje drugi etap

fot. Kompas Inwestycji

Ruszył drugi etap kompleksu biurowo-usługowego Monopolis w Łodzi. Na placu budowy pojawił się 56-metrowy żuraw, który rozpoczyna realizację dwunastokondygnacyjnej wieży o łącznej powierzchni 8400 mkw. Generalnym wykonawcą jest firma Karmar.

Virako, deweloper kompleksu Monopolis, podjął decyzję o rozpoczęciu realizacji drugiego etapu inwestycji. W jego ramach powstaną dwa budynki - od strony ulicy Wydawniczej wyrośnie M3 o wysokości ponad 49 metrów (12 kondygnacji), w sąsiedztwie powstanie także M4 (3 kondygnacje) o łącznej powierzchni najmu biur - 8650 mkw. i usług - 750 mkw. oraz garaż podziemny dla 100 samochodów. – Wynajęcie powierzchni biurowej pierwszego etapu Monopolis zakończyło się pełnym sukcesem, dlatego też z przekonaniem zdecydowaliśmy się na kontynuowanie prac – mówi Krzysztof Witkowski, prezes Virako.

Elewacja siedmiu dolnych kondygnacji zostanie wykonana z kortenu, dzięki czemu fasada swoją naturalną patyną będzie nawiązywać do ponad stuletnich ceglanych budynków dawnego Monopolu Wódczanego. Górne kondygnacje to przeszklona fasada, lekko cofnięta w stosunku do obrysu podstawy budynku. Generalny wykonawca - firma Karmar zakończy budowę drugiego etapu w III kwartale 2021 r.

Kompleks Monopolis jest realizowany w centrum Łodzi. Autorem projektu architektonicznego jest polska pracownia Grupa5 Architekci. Inwestycja łączy w sobie funkcję biurową, usługową oraz kulturalną i ofertę gastronomiczną. Biurowiec klasy A powstał w gmachu głównym, dawnej rozlewni Monopolu Wódczanego z 1902 roku. Liczy cztery piętra naziemne o powierzchni 7000 mkw. W odrestaurowanych piwnicach, dostępnych z obniżonego o 4 metry poziomu pasażu, zlokalizowane zostały restauracje, kawiarnia i piekarnia. Z kolei w dawnych: magazynie spirytusu, laboratorium wódek smakowych, magazynie morsów, czy kotłowni zlokalizowane są dziś teatr Scena Monopolis, klub dla dzieci oraz restauracja Arteria. Łączna powierzchnia kompleksu to 29900 mkw. W dwóch garażach podziemnych znajdzie się miejsce dla 258 samochodów i ponad 70 miejsc dla rowerów.

Monopolis otrzymał nominację w kategorii mixed-use do nagrody MIPIM Awards 2020 - międzynarodowego konkursu branży nieruchomości na świecie. Jest jednym z czterech finalistów obok Szanghaju, Bangkoku i Montrealu.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście