Wiadomości 13 sie

W krakowskim Starym Podgórzu dwie spółki z Grupy Eiffage realizują nowy wspólny projekt w sektorze budownictwa mieszkaniowego. Dom przy Źródle, którego głównym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo, a inwestorem Eiffage Immobilier Polska, powstaje u zbiegu ulic Podskale i Kalwaryjskiej.

Sprzedaż mieszkań w Domu przy Źródle, nowej inwestycji Eiffage Immobilier Polska w Krakowie, już się rozpoczęła. Autorem projektu architektonicznego jest Wojciech Ciechan z B2 Studio. Łącznie powstanie 80 apartamentów – od 1- do 4-pokojowych, o powierzchni od 26 do 85 mkw. Dominują 2- lub 3-pokojowe mieszkania o średnim metrażu, jednak na ostatnim piętrze będą zlokalizowane apartamenty z tarasami. Przestrzeń wspólną inwestycji wypełni patio z niewielkim terenem zielonym. Naturalna zieleń pokryje również dach całego budynku. W podziemiach inwestycji przewidziano 88 miejsc parkingowych. Planowana data oddania mieszkań to koniec 2019 r.

Dom przy Źródle jest drugą inwestycją realizowaną przez Eiffage Immobilier Polska. Pierwszą realizacją spółki jest kameralny apartamentowiec Villa Sadyba na warszawskiej Sadybie. W obu przypadkach generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo, siostrzana spółka z Grupy Eiffage w Polsce.

- Po kameralnej inwestycji na warszawskiej Sadybie podjęliśmy wyzwanie zrealizowania kolejnego nieszablonowego projektu w bardzo ciekawej lokalizacji, jaką jest krakowskie Stare Podgórze – powiedział Tymon Nowosielski, prezes zarządu Eiffage Immobilier Polska. - Chcemy nawiązać do historii tego miejsca, a jednocześnie stworzyć nowoczesny budynek, odpowiadający oczekiwaniom wymagających klientów. Jestem przekonany, że połączenie 30-letniego doświadczenia Eiffage Polska Budownictwo z dynamiką Eiffage Immobilier Polska ponownie przełoży się na sprawność realizacji.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift