Wiadomości 29 paź
Prologis buduje magazyn na Śląsku

fot. Kompas Inwestycji

Prologis Park Ruda Śląska powstaje w granicach miasta, w dzielnicy Kochłowice, na działce o powierzchni 30 hektarów. Docelowa zabudowa parku to niemal 125 tys. mkw. W pierwszej fazie powstaje budynek magazynowo-biurowy o łącznej powierzchni 50 tys. mkw., przeznaczony pod działalność Grupy Raben.

Przy wjeździe na teren centrum logistycznego znajdzie się biurowiec połączony z halą wysokiego składowania (na poziomie 12,4 m). Z kolei miejsce składowania palet, ze specjalnie do tego celu zaprojektowanym zadaszeniem, będzie ulokowane na terenie o mniejszym natężeniu ruchu.  Magazyn przeznaczony będzie głównie do składowania i obsługi artykułów spożywczych. Zaplanowano tam oświetlenie LED oraz strefę kontrolowanej temperatury (14-18°C) i instalacje chłodzące.

Tak jak wszystkie nowo powstające inwestycje Prologis, budynek będzie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie „very good”.  W parku przewidziano między innymi rezerwowe agregaty energii elektrycznej, pokrywające zapotrzebowanie energii na 120 procent. Część biurowa ogrzewana będzie z własnej kotłowni gazowej, a pomieszczenia będą doświetlone światłem naturalnym. Prologis Park Ruda Śląska to również kolejna – po łódzkiej i poznańskiej – inwestycja Prologis zaprojektowana w technologii BIM.

Inwestycja ma być gotowa w połowie 2020 r. W nowej lokalizacji firmy Raben zatrudnionych będzie około 450 osób, w tym 340 pracowników magazynowych w systemie trzyzmianowym. Na terenie powstanie również trzypiętrowe biuro o powierzchni 2100 mkw., które będzie siedzibą dla 110 pracowników.

Tagi: inwestycje
Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście