Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 9 lut 2023
Modernizacja City Point Targówek. Kajima Poland przebuduje magazyny w Warszaw

Peakside Capital Advisors wybrał generalnego wykonawcę przebudowy pierwszej fazy modernizacji miejskiego parku logistycznego City Point Targówek. Za kompleksową realizację prac odpowiada Kajima Poland. Aktualnie trwają prace wyburzeniowe pierwszego etapu projektu. Docelowo City Point Targówek dostarczy blisko 100 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

Przebudowa parku na warszawskim Targówku została podzielona na kilka etapów. Po jej ukończeniu kompleks będzie oferować blisko 100 tys. mkw. wysokiej jakości powierzchni. Aktualnie na ukończeniu są już prace rozbiórkowe, po których nastąpi rozpoczęcie budowy obiektów znajdujących się w tzw. I fazie modernizacji. Celem realizowanej przebudowy jest stworzenie najnowocześniejszej w Warszawie powierzchni logistycznej i magazynowej, spełniającej wysokie standardy ESG. Obiekty będą w stanie zaspokoić potrzeby najemców z sektora e-commerce i innych najemców poszukujących miejskiej powierzchni logistycznej.

– Przebudowa City Point Targówek to wymagająca i złożona realizacja, która wymaga odpowiedniego partnera. Naszym celem było wybranie partnera, którego doświadczenie i dotychczasowe osiągnięcia dają nam pewność, że mogą sprostać naszym wysokim standardom. Jedynie współpraca z takim partnerem pozwoli nam dostarczać nowoczesną i przyjazną dla środowiska powierzchnię logistyczną i przemysłową najemcom parku – komentuje Wojciech Zielecki, project management director w Peakside Capital Advisors w Polsce.

Całościowa przebudowa parku realizowana będzie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, uwzględniając recykling materiałów odzyskanych w trakcie rozbiórki budynków. Natomiast nowe budynki City Point Targówek zostaną objęte certyfikacją BREEAM na poziomie „excellent”, LEED „gold” oraz WELL. W ramach parku wdrożonych zostanie szereg rozwiązań proekologicznych jak m.in. przyłączenie do miejskiej sieci ciepła, panele fotowoltaiczne na dachach, ładowarki elektryczne do samochodów, wiaty rowerowe czy hotele dla owadów. Termin przekazania pierwszego budynku najemcom nastąpi jeszcze w tym roku.

Park jest częścią portfela logistycznego zakupionego przez Peakside Capital Advisors i Partners Group. W jego skład wchodzą dodatkowo dwa obiekty magazynowe: Logistics Point Raszyn oraz Logistics Point Piaseczno.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu