Systherm - baner sierpien 2021
Wiadomości 15 cze 2020
Modern Loft, czyli drugie życie łódzkiej elektrowni

fot. Kompas Inwestycji

Na terenie dawnych zakładów włókienniczych Karla Gottlieba Sängera, Karola Weilego i Stanisława Landaua w Łodzi, wkrótce rozpoczną się prace rewitalizacyjne XIX-wiecznej elektrowni, w której powstanie Modern Loft. W obiekcie, w ramach osiedla mieszkaniowego Art Modern, zostanie zaaranżowanych 12 loftów.

Aktualnie kończą się prace budowlane przy II etapie osiedla Art Modern w Łodzi. Wkrótce do użytku oddany zostanie nowoczesny, 6-piętrowy budynek mieszczący 72 mieszkania. Jeszcze w tym roku ruszyć ma budowa III etapu, w ramach którego powstanie kolejnych 106 lokali, od kompaktowych kawalerek o powierzchni 25 mkw., przez rozkładowe mieszkania trzy- i czteropokojowe, aż po luksusowe, ponad stumetrowe apartamenty znajdujące się na ostatnim, piątym piętrze.

Zbliża się także rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych zabytkowej elektrowni. Zabytkowy budynek pomieści 12 loftów, m.in. dwupoziomowe, liczące ponad 100 mkw. penthouse’y oraz kompaktowe lokale o powierzchni od 43 mkw. W projekcie przewidziano ceglane elewacje czy olbrzymie, zamknięte półokręgami otwory okienne, które dawniej doświetlały halę maszyn. – Dawna elektrownia wyróżnia się znaczącą jakością architektoniczną i jest jednym z najpóźniejszych przykładów tego typu obiektów na terenie miasta, zrealizowanych w stylistyce modernistycznej – podkreśla Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG Property Professionals, firmy zarządzającej projektem Modern Lotf.

Mieszkania zostaną wyposażone w funkcjonalności Smart Home, umożliwiające sterowanie i automatyzację systemów ogrzewania, chłodzenia czy oświetlenia. Przestrzeń będzie dostosowana do potrzeb osób o ograniczonej zdolności ruchowej.

Tagi: inwestycje
Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście