Wiadomości 30 maj 2019

Na budowie centrum logistycznego MLP Poznań West wmurowano kamień węgielny. Nowa inwestycja MLP będzie liczyła docelowo 83 tys. mkw. Najemcą pierwszego obiektu będzie InPost, dla którego powstanie sortownia i magazyn.

Park MLP Poznań West zlokalizowany jest w Dąbrówce pod Poznaniem, położonej od zachodniej strony miasta. Budowa centrum logistycznego nabiera tempa. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma W.P.I.P. Docelowa powierzchnia obiektów magazynowych na terenie parku wyniesie 83 tys. mkw. Obecnie powstaje pierwszy obiekt przeznaczonego dla firmy InPost, którego przekazanie do użytkowania planowane jest w trzecim kwartale br. Operator logistyczny wynajął 8,5 tys. mkw. powierzchni, na której znajdzie się m.in. magazyn typu cross-dock oraz powierzchnie biurowe i socjalne.

- Przed nami budowa nowoczesnego magazynu o powierzchni 7500 metrów kwadratowych i wysokości 12 metrów, z dwunastoma dokami przeładunkowymi z dwukondygnacyjnym, tysiącmetrowym budynkiem biurowym oraz ponad 20 tys. metrów kwadratowych dróg wewnętrznych, parkingów i placów manewrowych. Inwestycję planujemy zrealizować w cztery miesiące – zaznaczył Janusz Signetzki, wiceprezes firmy W.P.I.P.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście