Plebiscyt Klimatyzatorów 2021
Wiadomości 12 lis 2019
Ministerstwo Energii rozpoczyna legislacyjny etap prac nad ustawą dotyczącą morskiej energetyki wiatrowej

fot. Ministerstwo Energii

Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy wspierający rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. – Jest on wynikiem naszych intensywnych prac oraz konsultacji z wieloma partnerami m.in. przedstawicielami sektora i biznesu. Jestem przekonany, że proponowane regulacje w istotny sposób przyczynią się do powstania w przyszłości systemowo uformowanego sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce – podkreślił minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Na początku 2019 r. Ministerstwo Energii rozpoczęło pracę nad opracowaniem dedykowanej ustawy, której celem jest wsparcie rozwoju morskich elektrowni wiatrowych na Bałtyku. Do współpracy przy przygotowaniu regulacji zaproszone zostało szerokie grono partnerów społecznych zainteresowanych inwestycjami w ten sektor odnawialnych źródeł energii. Dzięki otwartej współpracy Ministerstwo Energii przygotowało finalny projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, który jest gotowy do dalszych prac legislacyjnych.

Jednocześnie Minister Energii wystąpił z wnioskiem o wpisanie przedmiotowego projektu do Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.  Jest to niezbędny krok do dalszych prac legislacyjnych, czyli uruchomienia procesu konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych. Mamy nadzieję, że uda nam się je uruchomić w ciągu 2 -3 tygodni – dodaje sekretarz stanu w ME Krzysztof Kubów odpowiedzialny za obszar odnawialnych źródeł energii.

 Źródło: Ministerstwo Energii

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście