Wiadomości 7 cze
Matexi przygotowuje w Krakowie nowy projekt

Deweloper Matexi Polska otrzymał pozwolenie na budowę nowej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie. 8-piętrowy budynek wyrośnie przy ulicy Portowej, w postindustrialnej dzielnicy Zabłocie. Projekt inwestycji powstał w pracowni Manufaktura Architektury.

Na działce o powierzchni 33 arów, przy ulicy Portowej w Krakowie deweloper Matexi Polska zrealizuje 7-piętrowy budynek mieszkalny, w którym znajdzie się 99 mieszkań o różnych metrażach. Wszystkie lokale posiadać będą balkony, loggie lub własne ogródki. Zaplanowano także lokale usługowe w części parterowej, 2-poziomowy parking podziemny oraz naziemne punkty ładowania samochodów elektrycznych.

– Lokalizacja inwestycji i jej otoczenie nie pozostały bez wpływu na projekt budynku. Tworząc projekt, przyjęliśmy dwa sposoby podejścia do zadania projektowego – podejście w skali makro (miasta) i mikro (mieszkańca). Pierwsze podejście zakłada wpisanie się budynku w otoczenie poprzez wykształcenie pierzei ulicy Portowej oraz nawiązanie do przemysłowego charakteru dzielnicy Zabłocie – ceglane wykończenie fasad i industrialne elementy budynku. Z kolei drugie, to stworzenie przestrzeni dostosowanej do skali człowieka, której człowiek staje się częścią i z którą się identyfikuje. Mamy nadzieję, że udało nam się to osiągnąć dzięki subtelnym detalom, doborowi materiałów i kolorów oraz zaprojektowaniu przestrzeni do zacieśniania więzi sąsiedzkich – wewnętrznych dziedzińców i ogrodów dla mieszkańców – powiedział architekt Tomasz Fudali z biura architektonicznego Manufaktura Architektury.

Jak poinformował deweloper, budowa inwestycji rozpocznie się na przełomie 2023 i 2024 roku i potrwa około dwóch lat. Rozpoczęcie sprzedaży zaplanowano zostało na czwarty kwartał 2023 r. 

Matexi, deweloper o belgijskim rodowodzie, w Polsce jest obecny od początku 2010 roku. Dotychczas w Polsce sprzedał ponad 2000 mieszkań na warszawskim i krakowskim rynku mieszkaniowym, na chwilę obecną posiada także zabezpieczone grunty na realizację kolejnych około 3500 lokali.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Iglotech zaprasza na Dni Profesjonalistów 2024!

2 kwi 6
Wiadomości Iglotech zaprasza na Dni Profesjonalistów 2024!
btaletyuyz
btaletyuyz
provigil to treat anxiety provigil cost on the street provigil or modafinil provigil workspace login get a prescription for provigil online - Dzisiaj
Iddaaseivy
Iddaaseivy
+ for the post _________________ iddaa maç sonucu canlı - kırmızı kart bahisleri - Wczoraj