gree
Wiadomości 22 kwi
Matexi Polska kupuje grunty pod kolejne inwestycje

Spółka Matexi powiększyła bank ziemi. Nowo kupione grunty znajdują się w Warszawie, deweloper zamierza na nich wybudować około 250 nowych lokali mieszkalnych.

Matexi Polska poinformowała, iż właśnie sfinalizowała zakup gruntów w dwóch atrakcyjnych lokalizacjach na warszawskim Mokotowie. Łącznie deweloper planuje wybudować na nich około 250 mieszkań. Zarząd spółki podkreśla, że rozwój oferty  na warszawskim i krakowskim rynku jest niesłabnącym priorytetem na najbliższe lata na równi z terminową realizacją  wszystkich projektów będących aktualnie w budowie. Spółka bardzo intensywnie pracuje nad zakupami nowych gruntów i konsekwentnie poszerza bank ziemi oraz portfolio oferowanych lokalizacji.

Spółka już poinformowała, że  obydwa projekty na nowo zakupionych gruntach na Mokotowie są przeznaczone do realizacji w ramach klasycznej działalności deweloperskiej, a mieszkania trafią do oferty dostępnej dla klientów indywidualnych w biurach sprzedaży. Aktualnie Matexi Polska rozpoczęła już prace projektowe dotyczące obydwu inwestycji i zamierza wprowadzić je do oferty niezwłocznie po zakończeniu prac przygotowawczych oraz procedur administracyjnych.

Matexi Polska jest aktualnie w trakcie realizacji swojego pierwszego projektu na warszawskim Mokotowie - budynku Puławska 186. Inwestycja ta jest jednak  przeznaczona  na rynek PRS (Private Rented Sector) i z założenia cały budynek wraz z wykończonymi ponad 200 mieszkaniami trafi w ręce funduszu inwestycyjnego zajmującego się długoterminowym najmem lokali.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu