Wiadomości 12 lip
Magazyny modułowe w Bydgoszczy

fot. Kompas Inwestycji

Waimea Holding zbuduje w całym kraju kilkadziesiąt modułowych budynków magazynowych o całkowitej powierzchni 7 – 15 tys. mkw. Obiekty mają być konkurencją dla dużych parków magazynowych. Pierwsza inwestycja powstaje w Bydgoszczy.

Modułowy projekt Waimea Holding, czyli niewielkie miejskie magazyny, wpisuje się w trend napędzany przez rozwijającą się branżę e-commerce. – MMP to obiekty tej samej klasy, co duże parki magazynowe, o wysokości 8 – 10 m., jednak dostosowane do wymagań i możliwości mniejszego biznesu. Przedsiębiorca może u nas kupić albo wynająć jeden moduł albo jego wielokrotność, ponieważ każdy z nich jest oddzielnym lokalem i posiada własną księgę wieczystą. MMP są dostosowane również do prowadzenia działalności produkcyjnej – wyjaśnia Adrian Biesaga, dyrektor ds. rozwoju w Grupie Kapitałowej Waimea Holding.

Inwestycja w Bydgoszczy zaoferuje najemcom 11 tys. mkw., podzielonych na 19 modułów. Każdy z nich będzie składał się z 530 mkw. powierzchni magazynowej oraz 85 mkw. biurowo-socjalnej. Generalnym wykonawcą została firma W.P.I.P. Ukończenie inwestycji planowanie jest na końcówkę tego roku. Część socjalna będzie wykończona pod klucz, a nad biurem znajdzie się dodatkowa antresola. Do każdego modułu przynależeć będą trzy miejsca parkingowe. W ramach inwestycji powstanie także ogólnodostępny parkingu.

Wśród najemców bydgoskiego MMP znajdą się m.in.: lider rynku RTV i AGD, operator logistyczny oraz duży dystrybutor materiałów budowlanych. Kolejne obiekty powstaną w Kajetanach pod Warszawą, Poznaniu oraz Gdańsku.

Grupa Kapitałowa Waimea Holding działa na rynku deweloperskim od 2010 roku, specjalizując się w budowie na sprzedaż lub wynajem nowoczesnych powierzchni magazynowych, produkcyjnych oraz infrastruktury lotniskowej. Swoje parki magazynowe Grupa posiada m.in. w Szczecinie, Bydgoszczy, Tarnowie Podgórnym, Teresinie, Rzepinie i Kajetanach.

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście