Wiadomości 17 lut
Kolejne magazyny Panattoni na przedmieściach Warszawy

fot. Kompas Inwestycji

Panattoni zapowiada realizację kolejnego centrum dystrybucyjnego w regionie Warszawy. Dwuetapowa inwestycja Panattoni Park Konotopa III powstanie tuż przy samym węźle łączącym autostradę A2 z drogą ekspresową S8.

Jeszcze lutym br. wystartuje budowa Panattoni Park Konotopa III, nowoczesnego centrum dystrybucyjnego o planowanej powierzchni blisko 60 000 mkw. Inwestycja powstanie w ramach dwóch budynków – 20 575 mkw. i 37 558 mkw. Każdy z nich będzie dostosowany zarówno do logistyki, jak i lekkiej produkcji.

– Szczególnym atutem parku jest jego lokalizacja – przedmieścia Warszawy (zaledwie 13 km od centrum stolicy i 20 km od lotniska Chopina), a także bezpośrednie sąsiedztwo węzła Konotopa. To tu autostrada A2 przechodzi w ekspresową obwodnicę Warszawy – drogi S8 i S2. Dzięki temu najemcy parku będą mieli dostęp zarówno do Niemiec, jak i Finlandii oraz państw leżących wzdłuż Via Baltica – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe. – Idealne warunki lokalizacyjne docenił jeden z wiodących operatorów logistycznych w Polsce wynajmując 14 300 mkw.

W okolicach Warszawy Panattoni wybudował już ponad 1 mln mkw. Powierzchni magazynowej, z czego 160 000 mkw. powstało w obrębie samego miasta.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!