Wiadomości 21 lis
Jest wykonawca stadionu w Płocku

fot. Kompas Inwestycji

Rozstrzygnięto przetarg na budowę stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku. Wartość inwestycji to 166 mln zł. Za najkorzystniejszą uznano ofertę spółki Mirbud

Po rozstrzygnięciu przetargu kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy z wykonawcą i ustalenie harmonogramu robót. Od dnia zawarcia kontraktu Mirbud będzie miał 36 miesięcy na zaprojektowanie i zbudowanie nowego stadionu. Spółka uzyska pozwolenie na budowę oraz na użytkowanie obiektu.

Budowa obiektu pochłonie dokładnie 166,4 mln zł. Kwota zawiera koszty wykonania projektu - 8,1 mln zł. Stadion im. Kazimierza Górskiego przy Łukasiewicza 34 będzie mieć 15 tys. miejsc, wszystkie znajdą się pod zadaszeniem. Na terenie obiektu znajdą się szatnie - nie tylko dla głównej drużyny, ale także dla formacji młodzieżowych i seniorów, pomieszczenia administracji i techniczne - magazyny na sprzęt sportowy oraz materiały do utrzymania boiska.

Inwestycja ma być prowadzona w taki sposób, by nie przerywać ligowych rozgrywek, choć będą odbywać się z ograniczoną liczbą kibiców.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście