SMAY - Klapy pożarowe
Wiadomości 28 paź 2019
Jest wykonawca pierwszego biurowca Airport City Gdańsk

fot. Kompas Inwestycji

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy podpisał umowę na budowę pierwszego z planowanych siedmiu biurowców w nowej inwestycji Airport City Gdańsk. Wykonawcą został Hochtief Polska, który zbuduje obiekt Alpha za prawie 66 mln zł netto.

Biurowiec powstanie na terenie pomiędzy ulicą Słowackiego a wiaduktem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, naprzeciwko terminalu pasażerskiego T2. Umowę na realizację inwestycji podpisali: Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk oraz Tadeusz Blecha, członek Zarządu Hochtief Polska i Grzegorz Zaborowski, dyrektor Oddziału Hochtief Polska w Warszawie.

W ramach zlecenia Hochtief Polska zrealizuje przy ul. Słowackiego w Gdańsku budynek biurowy pod nazwą Alpha z lokalami usługowymi na parterze. Obiekt będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i ok. 16,6 tys. mkw. powierzchni całkowitej. W dwupoziomowym garażu podziemnym powstanie ponad 175 miejsc postojowych, a kolejne 22 – na parkingu naziemnym.

Elewacja obiektu wykonana będzie z okładziny aluminiowo-kompozytowej. Znajdą się na niej charakterystyczne elementy metalowe o kształcie inspirowanym lotkami skrzydeł samolotu. Oświetlenie fasady nawiązywać będzie do świateł pozycyjnych samolotu, a nazwa budynku „Alpha” do alfabetu fonetycznego NATO - ICAO, używanego do literowania w lotnictwie podczas prowadzenia komunikacji radiowej. Budynek powstanie zgodnie z wytycznymi certyfikacji LEED na poziomie „gold”. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku, a zakończą w połowie 2021 roku.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!