Wiadomości 1 mar 2021
Jaśminowy Mokotów po raz czwarty

Mieszkaniowa spółka Skanska rozpoczyna budowę czwartego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów. Zaprojektowana przez pracownię BBGK Architekci inwestycja powstaje powstaje przy ulicy Białej Koniczyny w Warszawie. W projekt wpisana jest różnorodna zieleń, a budowa osiedla będzie zasilana wyłącznie „zieloną” energią.

Jaśminowy Mokotów jest kameralnym osiedlem, z własnym parkiem, położonym w rejonie Skarpy Warszawskiej. Nad jakością wykonania inwestycji czuwa Grupa Skanska – deweloper i generalny wykonawca. Osiedle to również przykład konsekwentnie realizowanego zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego – budowę zasili energia ze źródeł odnawialnych, a inwestycja powstaje zgodnie z restrykcyjnymi normami międzynarodowej certyfikacji środowiskowej BREEAM.

– Budowa czwartego etapu Jaśminowego Mokotowa, podobnie jak w przypadku poprzednich trzech etapów, będzie w całości zasilana energią elektryczną, pochodzącą z odnawialnych źródeł. To niezwykle ważne założenie projektu, dzięki któremu budujemy mieszkania w sposób zrównoważony i ograniczamy negatywny wpływ działalności budowlanej na środowisko. W Skanska ma to dla nas bardzo duże znaczenie, ponieważ od lat konsekwentnie dążymy do realizacji naszego celu korporacyjnego, jakim jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla o 50% do roku 2030 oraz osiągnięcie w tym zakresie neutralności w 2045 roku – mówi Łukasz Witek, Senior Project Manager w spółce mieszkaniowej Skanska.

Sprzedaż czwartego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów ruszyła w styczniu 2021 r., budowa - miesiąc później. Projekt powstał w pracowni architektonicznej BBGK Architekci. W czwartym etapie osiedla przewidziano 6 dwupiętrowych budynków, a w nich 83 mieszkania o powierzchniach od 25 do 127 mkw. oraz 3 lokale usługowe. 

– Kolejne kwartały inwestycji harmonizują ze sobą pod względem architektonicznym i urbanistycznym – wzdłuż ulicy pojawią się usługi dla mieszkańców, kontynuowane będą szpalery drzew, a same budynki otoczą krzewy, trawy i byliny, utrzymując charakter zielonego miasta z dobrym do życia mikroklimatem – mówi Agata Drochlińska, architektka prowadząca w pracowni BBGK Architekci.

Na terenie czwartego etapu osiedla powstaną dwa place zabaw. Do dyspozycji mieszkańców będą stojaki rowerowe przed budynkami i wieszaki rowerowe przy miejscach parkingowych w garażach.

Cała inwestycja jest konsekwentnie realizowana zgodnie z wytycznymi środowiskowej certyfikacji BREEAM. Budowa prowadzona jest z poszanowaniem naturalnego ekosystemu, z zastosowaniem wyłącznie nietoksycznych materiałów. Projekt uwzględnia odpowiednie ustawienie budynków i rozplanowanie przestrzeni osiedla tak, aby było ono efektywne energetycznie w codziennym użytkowaniu.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu