Wiadomości 27 sty
HB Reavis szuka gruntów pod nowe projekty

fot. Kompas Inwestycji

HB Reavis zamierza zbudować w Warszawie kolejne biurowce. Deweloper poszukuje w stolicy nowych gruntów i skupia się na realizacji inwestycji Varso Place oraz Forest.

Choć HB Reavis posiada działkę w Łodzi przy ul. Targowej, to koncentruje się na warszawskim rynku biurowym. Łódzki projekt nie będzie realizowany spekulacyjnie, a jego budowa rozpocznie się dopiero po skomercjalizowaniu powierzchni, najwcześniej w 2021 roku. – Analizujemy możliwość zakupu działek pod projekty od 30 tys. do 70 tys. mkw. GLA. Chodzi o inwestycje biurowe w Warszawie – mówi Peter Pecnik, prezes HB Reavis Poland.

Firma realizuje obecnie dwa duże projekty. Pierwszy z nich to Varso Place powstający przy warszawskim Dworcu Centralnym. Dwa pierwsze budynki zostały skomercjalizowane jeszcze przed zakończeniem budowy. Dla Varso 1 deweloper spodziewa się uzyskać pozwolenie na użytkowanie w lutym br., drugi budynek ma być gotowy w maju. W obu trwają teraz prace aranżacyjne i testy instalacji. Konstrukcja wieży Varso Place urosła do poziomu ok. 150 m., a docelową wysokość osiągnie jesienią. Na budowie trwa montaż szklanej elewacji, wszystkie prace zakończą się pod koniec 2021 r.Z kolei pomiędzy Rondem Zgrupowania AK „Radosław”, Al. Jana Pawła II i ul. Burakowską w Warszawie HB Reavis buduje Forest. Kompleks biurowy, zaprojektowany przez pracownię HRA Architekci, to zabudowa w kształcie litery C. Składać się będzie ze 120-metrowego wieżowca z  budynkami w podstawie o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Na szklanej fasadzie pojawią się aluminiowe elementy nawiązujące do kory drzewa. Niższe obiekty mają być gotowe pod koniec roku - obecnie osiągnęły poziom „zero”, budowa wieży zakończy się rok później.

Forest to 78 000 mkw. powierzchni - biura będą uzupełnione o restauracje i kawiarnie na poziomie parteru. Pomiędzy budynkami zaplanowano przechodni plac i tereny zielone, na których znajdzie się 400 drzew i krzewów. Zieleń porośnie też patio i tarasy, jeden z nich będzie ogólnodostępny. Pracownicy, a także okoliczni mieszkańcy, będą mogli uprawiać małe ogródki, w planach jest także m.in. zewnętrzna siłownia. Na trzech poziomach podziemnych parkingów znajdzie się ok. 800 miejsc. Pojawi się także infrastruktura dla rowerzystów.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!