Wiadomości 15 cze 2023
Grupa Antczak wybuduje magazyny dla GLP w Krakowie

Nowoczesne centrum logistyczne z magazynem wysokiego składowania w klasie A+ wybuduje Grupa Antczak w ramach Kraków Logistics Centre III. Spółka podpisała umowę o generalne wykonawstwo z GLP.

GLP Kraków III jest położony w sąsiedztwie Krakowskiego Parku Technologicznego – w pobliżu autostrady A4 i nowopowstającej obwodnicy północnej Krakowa. Budynek zaoferuje 55 tys. mkw. najwyższej jakości powierzchni logistycznej, z możliwością składowania towarów do wysokości 12 m w świetle. Nośność posadzki wyniesie 7,5 t na mkw., a dach obiektu zostanie dostosowany do montażu instalacji fotowoltaicznych. W projekcie przewidziano m.in. tereny zielone, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, a także przestrzenie dla kierowców ciężarówek.

– Cieszę się z kontynuacji naszej wieloletniej współpracy z GLP. Tylko w ubiegłym roku przekazaliśmy temu partnerowi prawie 90 tys. nowoczesnych powierzchni magazynowych. W ramach inwestycji, którą aktualnie rozpoczynamy, wybudujemy jeden z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów magazynowych w Małopolsce, spełniający rygorystyczne normy środowiskowe. Uzgodniliśmy bardzo ambitny harmonogram prac budowlanych, zgodny z wymaganiami dynamicznie rozwijającego się sektora logistycznego – podkreśla Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak.

Segment magazynowo-przemysłowy jest jednym z czterech kluczowych filarów wzrostu Grupy Antczak na rynku nieruchomości. W 2022 roku Grupa przekazała klientom z tego segmentu ponad 430 tys. m kw. powierzchni, tj. niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Grupa realizuje projekty jako generalny wykonawca we współpracy z największymi krajowymi i międzynarodowymi deweloperami oraz operatorami powierzchni logistycznych.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu