Wienkra - Kalendarz
Wiadomości 2 kwi
Faurecia stawia na Polskę. Kolejna inwestycja w Wałbrzychu

Faurecia stawia na Polskę. Kolejna inwestycja w Wałbrzychu. Francuski koncern motoryzacyjny Faurecia powiększa zakład w Wałbrzychu. Inwestor uruchomi nowe linie produkcyjne dla wiodących producentów aut luksusowych. Wartość nowej inwestycji sięgnie 180 mln zł. Ponadto dzięki rozbudowie zakładu zatrudnienie ma wzrosnąć o blisko 1000 osób. W proces inwestycyjny zaangażowana była Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

  • Faurecia to lider największych na świecie dostawców części samochodowych. Specjalizuje się w produkcji foteli, systemach wyposażeń aut oraz technologiach kontroli emisji spalin.
  • Firma obchodziła niedawno 25. rocznicę działalności w Polsce.
  • Inwestycja w nowoczesne maszyny i linie montażowe poszerzy zakres działalności zakładu i pozwoli wdrożyć projekty dla nowych klientów aut luksusowych, m.in. Daimler czy BMW.

Koncern Faurecia prowadzi działalność w obrębie czterech głównych Grup Biznesowych: Automotive Seating (Siedzenia Samochodowe), Emissions Control Technologies (Technologie Kontroli Spalin), Interior Systems (Moduły Wewnętrzne) oraz Automotive Exteriors (Moduły Zewnętrzne). W Polsce firma działa od ponad 20 lat i zatrudnia 7 tys. pracowników. Ponadto w naszym kraju znajduje się Centrum R&D, Centrum Finansowe, Centrum Wsparcia IT i 10 fabryk. W Legnicy, Gorzowie Wielkopolskim, Grójcu, Jelczu-Laskowicach i w Wałbrzychu – gdzie inwestor właśnie zdecydował o realizacji kolejnych projektów.

Inwestycja w innowacje

Przede wszystkim nowa inwestycja dotyczy rozbudowy zakładu struktur metalowych oraz mechanizmów foteli samochodowych w Wałbrzychu. Celem inwestycji jest rozszerzenie mocy produkcyjnych zakładu, a co za tym idzie, wdrożenie kolejnych projektów dla producentów samochodowych klasy premium. Ponadto nowe projekty są oparte o najnowocześniejsze technologie spawania metodą laserową, formowania na zimno oraz kucia na gorąco. Jest ono realizowane przez jedyną tego typu maszynę na świecie. Produkty z wałbrzyskiego zakładu będą wyposażać flagowe modele samochodów światowych koncernów, a także najnowsze modele aut elektrycznych.

Francuskie firmy wiedzą, że Polska tworzy doskonały klimat do inwestowania. Faurecia to jedna z 1100 firm znad Sekwany, które zainwestowały w naszym kraju. Jednocześnie jedna z wielu, które swoje nakłady systematycznie powiększają. Kolejne lata współpracy tylko potwierdzają korzyści dla obu stron i zachęcają do dalszego rozwoju. Inwestorzy doceniają rządowe wsparcie, ale przede wszystkim kompetencje i kreatywność polskich inżynierów. Właśnie dzięki takim inwestycjom polska gospodarka będzie mogła wrócić na ścieżkę stabilnego wzrostu. Jedną z jego lokomotyw jest branża automotive.

Nowe projekty

Nowo realizowane projekty dla Daimlera i BMW potwierdzają konkurencyjność firmy. Ponadto pozwalają na dalszy rozwój zakładu Faurecii w Wałbrzychu, który niezmiennie trwa od ponad dwudziestu lat. Najważniejszymi aspektami są przede wszystkim rozwój nowoczesnych technologii, wprowadzanie automatyzacji i robotyzacji oraz utrzymywanie najwyższych standardów jakościowych w branży motoryzacyjnej. W Wałbrzychu, dzięki ogromnemu zaangażowaniu oraz wiedzy całego zespołu, z sukcesem firma realizuje jedną z największych w historii inwestycji. Ponadto także wspólnie rozwija najnowocześniejsze technologie oraz współprace z największymi koncernami samochodowymi na świecie. Faurecia stawia na ludzi i nowe inwestycje. Do tej pory fabryka zatrudniała 1000 pracowników. Nowa inwestycja podwoi tę liczbę.

Francuski inwestor wybiera Polskę

Faurecia jest szóstym co do wielkości na świecie i drugim w Europie producentem wyposażenia samochodowego. W Polsce działa od 25 lat. W 1998 roku otwarto pierwszy zakład w Grójcu. Oprócz fabryk, w naszym kraju ulokowane są też funkcje wspierające globalne procesy: zakupy, zarządzanie łańcuchem dostaw czy zarządzanie programami.

Biznes Tuba

Biznes Tuba http://biznestuba.pl