Wienkra - Kalendarz
Wiadomości 11 wrz 2020
Farma wiatrowa za pół miliarda ma finansowanie

Cztery banki udzieliły finansowania na łączną kwotę 553 mln zł na budowę Farmy Wiatrowej Dębsk o mocy 121MW. Rekordowa w historii Grupy Polenergia inwestycja wyrośnie na Mazowszu i zapewni blisko 50-procentowy wzrost mocy w segmencie lądowych farm wiatrowych.

Projekt wygrał aukcję w grudniu 2019 roku  i uzyskał prawo do 15-letniego kontraktu różnicowego, który gwarantuje stabilny poziom przychodów ze sprzedaży energii elektrycznej w całym okresie wsparcia. Farma wiatrowa Dębsk zlokalizowana będzie na terenie gminy Żuromin i Kuczbork Osada w województwie mazowieckim, składać się będzie maksymalnie z 55 turbin o łącznej planowanej mocy 121 MW. Zakończenie budowy oraz rozpoczęcie produkcji zaplanowane są na 2022 rok. Szacowana produkcja energii wybudowanej farmy wiatrowej wyniesie około 366 GWh w skali roku.

Farma Wiatrowa Dębsk jest jedną z największych inwestycji w odnawialne źródła energii realizowanych do tej pory w Polsce. Zwiększy łączne moce wytwórcze w segmencie lądowych farm wiatrowych grupy energetycznej Polenergia blisko o połowę.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu