Wiadomości 21 gru 2020
Ekologiczna flota firmowa. Dwa razy więcej hybryd niż rok temu

Ekologiczna flota firmowa. Ponad dwa razy więcej hybryd niż rok temu. Bank BNP Paribas konsekwentnie zastępuje samochody służbowe z tradycyjnym napędem autami bardziej przyjaznymi dla środowiska. W ciągu roku niemal podwoił liczbę samochodów hybrydowych w swojej flocie. Po zakończeniu planu realizowanego w 2020 roku hybrydy będą stanowiły ponad 70% samochodów klasy B używanych przez Sieci Oddziałów Detalicznych banku.

Od kilku lat Bank BNP Paribas wprowadza do swojej floty auta z alternatywnym napędem pozwalającym ograniczać emisję szkodliwych substancji. Dalsze poszerzanie floty o auta ekologiczne to jeden z elementów działań banku na rzecz środowiska. Dzięki konsekwentnej realizacji tego programu nasze hybrydy jeżdżą już nie tylko w największych aglomeracjach, ale pojawiły się też na ulicach mniejszych miast.

Ekologiczna flota przyjazna dla środowiska

Flota banku liczy obecnie dwa samochody w pełni elektryczne oraz 174 z napędem hybrydowym. Wliczają się do nich 42 zakupione w tym roku Toyoty Yaris, z których korzystają pracownicy sieci oddziałów. Wybrany model to hybrydowy, pięciodrzwiowy hatchback z silnikiem 1.5 oraz inteligentnym systemem zmiennych faz rozrządu VVT-i, o mocy 116 KM. Samochód wyposażony jest w bezstopniową automatyczną skrzynię biegów ułatwiającą korzystanie z auta, szczególnie w mieście. Dzięki wymianie samochodów służbowych na hybrydy Bank BNP Paribas systematycznie obniża emisję spalin swojej floty. Hybrydy Toyoty zużywają o kilka litrów paliwa mniej niż porównywalne auta benzynowe i emitują znacznie mniej szkodliwych substancji niż samochody z silnikiem diesla.

Ograniczanie negatywnego wpływy na środowisko to jeden z filarów strategii odpowiedzialnego biznesu Banku BNP Paribas. Jednym z jego elementów są inicjatywy na rzecz ekomobilności, które obejmują nie tylko sukcesywną wymianę floty na bardziej ekologiczną. Pracownicy korzystający z samochodów służbowych mogą doskonalić swoje umiejętności w ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy. W 2019 roku z możliwości tej skorzystało ponad 200 osób. Bank zachęca też do carpoolingu oraz carsharingu oraz zapewnia odpowiednią infrastrukturę osobom dojeżdżającym do pracy rowerem.

Tagi: ekologia
Biznes Tuba

Biznes Tuba http://biznestuba.pl