Wiadomości 12 cze
Drugi etap budowy Gdynia Waterfront

fot. Kompas Inwestycji

Vastint Poland ma pozwolenie na budowę pierwszej części drugiego etapu wielofunkcyjnego kompleksu Waterfront w Gdyni. Deweloper zbuduje dwa biurowce i dwa obiekty mieszkalne. Prace budowalne mają rozpocząć się wiosną 2020 roku.

Waterfront to wielofunkcyjny kompleks, który powstaje w obrębie ulic Waszyngtona, Hryniewickiego i Jana Pawła II w Gdyni. Inwestycja jest kontynuacją oddanego do użytku w 2015 roku pierwszego etapu, w którym przy Nadbrzeżu Prezydenta zrealizowano dwa budynki: biurowy i hotelowy. Istniejąca zabudowa zostanie uzupełniona o dodatkowe 80 000 mkw. powierzchni mieszkalno-biurowo-usługowej. W pierwszej fazie drugiego etapu przewidziano budowę czterech budynków z garażami podziemnymi o łącznej powierzchni całkowitej 44 000 mkw. Wzdłuż pierzei ulicy Waszyngtona powstaną dwa biurowce, które dostarczą 14 500 mkw. powierzchni najmu, w drugiej linii zabudowy zaplanowano dwa budynki ze 126 mieszkaniami.

- Ze względu na skalę planowanego projektu, jego realizacja będzie etapowana. Zaczynamy od zabudowy fragmentu działki od strony ulicy Hryniewickiego, przy zachowaniu przejazdu do hotelu Marriott od strony ulicy Jana Pawła II. Przed nami kilkumiesięczna procedura wyboru generalnego wykonawcy. Prawdopodobnym terminem rozpoczęcia prac budowlanych jest wiosna przyszłego roku. Realizacja budynków od strony Skweru Kościuszki wystartuje z rocznym opóźnieniem. Aktualnie pracujemy nad projektem architektonicznym zabudowy tej części kompleksu – informuje Janusz Tybuszewski, Project Manager, Vastint Poland.

W kolejnej fazie drugiego etapu deweloper przewidział realizację biurowca, lokali usługowych, hotelu z powierzchnią konferencyjną oraz obiektów użyteczności publiczno-kulturowej, w tym kina. W ramach inwestycji zaplanowano również ogólnodostępny skwer, wokół którego będzie toczyło się życie publiczne. Całość uzupełni zieleń miejska.

Tagi: inwestycje