Wiadomości 21 cze
Develia buduje w Krakowie

Spółka Develia rozpoczęła budowę projektu Bochenka Vita na krakowskim Podgórzu Duchackim. W ośmiopiętrowym budynku o kaskadowej architekturze znajdzie się 140 mieszkań. Generalnym wykonawcą jest firma TK BUD.

– Bochenka Vita to nasza nowa inwestycja, którą kupiliśmy od innego dewelopera. Dzięki temu, że nabyliśmy ją z prawomocnym pozwoleniem na budowę, mogliśmy od razu przystąpić do realizacji. Generalnym wykonawcą jest firma TK BUD, a za projekt architektoniczny odpowiada Biuro Projektów Lewicki Łatak. Jej ukończenie planowane jest na koniec 2024 roku. W ramach tego projektu powstanie między innymi przestronny lokal, który przekażemy Gminie Kraków na cele edukacji publicznej, a w ramach wsparcia lokalnej infrastruktury, w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich zbudujemy chodnik przy ul. Spornej – mówi Mariusz Poławski, wiceprezes spółki Develia.

W ofercie dewelopera znalazło się 140 mieszkań – od 27-metrowych kawalerek po 94-metrowe lokale 4-pokojowe. Wszystkie posiadają balkony, tarasy lub ogródki. Budynek będzie podłączony do miejskiej sieci wodno-ciepłowniczej. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana dwupoziomowa, podziemna hala garażowa, w której znajdzie się 167 miejsc parkingowych oraz 72 schowki i komórki lokatorskie. Powstanie także 8 lokali komercyjno-usługowych. W otoczeniu Bochenka Vita pojawią się ozdobne gatunki roślin i krzewów. Inwestycja będzie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Develia (poprzednio LC Corp), która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. mkw. Deweloper realizuje inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

 

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Iglotech zaprasza na Dni Profesjonalistów 2024!

2 kwi 6
Wiadomości Iglotech zaprasza na Dni Profesjonalistów 2024!
btaletyuyz
btaletyuyz
provigil to treat anxiety provigil cost on the street provigil or modafinil provigil workspace login get a prescription for provigil online - Dzisiaj
Iddaaseivy
Iddaaseivy
+ for the post _________________ iddaa maç sonucu canlı - kırmızı kart bahisleri - Wczoraj