Wienkra - Kalendarz
Wiadomości 5 sty
Dekpol zbuduje fabrykę rowerów

Dekpol Budownictwo zrealizuje kontrakt obejmujący budowę nowoczesnej fabryki dla portugalskiego producenta rowerów. Kompleks obiektów przemysłowych powstanie na działce liczącej 6,5 hektara na terenie gminy Brześć Kujawski i zapewni ponad 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Około 18 tys. mkw. stanowić będą pomieszczenia produkcyjne i części techniczne. Na pozostałych blisko 2 tys. mkw. powierzchni znajdzie się część socjalna i biurowa. W ramach kompleksu wzniesiony zostanie wyjątkowy magazyn, którego wysokość wyniesie ponad 30 metrów. Za wielobranżowy projekt, zarządzanie oraz nadzór techniczny, odpowiedzialna jest warszawska spółka Project Management.

Rowery wyprodukowane w nowej fabryce będą dostarczane do partnera biznesowego RTE - sieci sklepów Decathlon. W fabryce będą zastosowane rozwiązania z obszaru Industry 4.0 oraz wykorzystane zautomatyzowane i bezpieczne dla środowiska maszyny oraz urządzenia. Zgodnie z założeniami inwestora w początkowym etapie działalności produkowane będzie 500 tys. rowerów rocznie. Zakończenie tej fazy inwestycji i przekazanie gotowego obiektu planowane jest na przełom II i III kwartału 2021 roku.

– Cieszymy się, że zbiór inżyniersko zaawansowanych obiektów, które wybudowaliśmy dla naszych klientów, już za kilka miesięcy powiększy się o budynek industrialny o wysokości dziesięciopiętrowego bloku mieszkalnego. Nowa fabryka RTE Poland wręcz zachwyca nas topowymi rozwiązaniami technicznymi oraz swoim rozmachem. Oprócz wyjątkowego formatu obiektu nasza firma zapewni inwestorowi wzmocnioną posadzkę przemysłową, która przeniesie intensywny ruch szybkobieżnych oraz w pełni automatycznych wózków magazynowych – podkreślił Michał Skowron, prezes Dekpol Budownictwo.

Spółka Dekpol Budownictwo specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych, centrów logistycznych, handlowych oraz użyteczności publicznej. Firma oferuje swoje usługi począwszy od sfery koncepcji projektowej aż do wykonawstwa „pod klucz”. Realizuje również projekty deweloperskie mieszkaniowe i hotelowe dla siostrzanej spółki Dekpol Deweloper.

 

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu