Wiadomości 20 maj 2021
Cordia zbuduje w Sopocie zielone osiedle

Cordia rozpoczyna przedsprzedaż swojego pierwszego projektu w Sopocie. Osiedle Leśna Sonata powstanie na Przylesiu, w sąsiedztwie Opery Leśnej. W 7-piętrowym budynku o bryle inspirowanej modernizmem, z pokrytymi zielenią dachami, znajdzie się w sumie 108 apartamentów.

Leśna Sonata to druga, po powstającej w Gdańsku Villi Jaśkowa Dolina, inwestycja Cordii w Trójmieście. Projekt, który powstał na deskach pracownia Wolski Architekci, został wpisany w kaskadową bryłę z zielenią na dachach i dużymi tarasami ozdobionymi rosnącymi w donicach drzewami. Aby odsłonić widok na porośnięte lasem wzniesienie, z którym graniczy działka, budynek układa się we wzór litery V. 

– Nasza premiera w Sopocie to projekt, który dobrze odpowiada na potrzeby rynku. Mieszkania z segmentu premium są dziś jednymi z najbardziej poszukiwanych nieruchomości. Leśna Sonata to projekt wysokiej klasy, od lokalizacji aż po wykończenie. Dostosowany do wymagającego klienta, który oczekuje licznych udogodnień, zwraca uwagę na detale i jakość wykonania, aby zapewnić sobie w codziennym życiu maksimum bezpieczeństwa i komfortu – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na drugi kwartał 2021 r. W projekcie mają zostać wykorzystane m.in. płyty elewacyjne, szklane balustrady i drewniane okna. Każdy ze 108 apartamentów jest wyposażony w balkon, loggię, taras (do 63 mkw.) lub ogródek (do 95 mkw.). Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również wspólny taras widokowy na dachu oraz tzw. klub mieszkańców.

Deweloper w swoim projekcie przewidział także miejsce dla nowej roślinności, w tym klonów, jesionów, lip i brzóz, a także ozdobnych traw, kwitnących krzewów i bylin. Tarasy przypisane do mieszkań będą od siebie oddzielone donicami, w których posadzone zostaną m.in. wiśnie, jabłonie i platany. W projekcie uwzględniono również dwukondygnacyjny garaż podziemny wyposażony w stanowiska dla samochodów elektrycznych, plac zabaw, wózkarnię, dwie rowerownie i recepcję. Cały teren osiedla będzie monitorowany.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu