Wiadomości 6 mar 2023
Coraz bliżej budowy parku handlowego w Gorzowie Wielkopolskim

Equilis i Acteeum Group rozpoczęły kolejne wspólne przedsięwzięcie w branży retail. Nowy park handlowy powstanie w Gorzowie Wielkopolskim, rozpoczęcie budowy obiektu o powierzchni najmu o powierzchni ponad 23 000 mkw. planowane jest w najbliższych miesiącach.

Power centre w Gorzowie Wielkopolskim to trzeci projekt handlowy w portfolio Equilis w Polsce i trzeci realizowany wspólnie z Acteeum. W poprzednich latach obaj partnerzy wybudowali i wynajęli Galerię Chełm, która pozostaje w portfolio Equilis, a także Galerię Andrychów. Jej sprzedaż była jedną z największych transakcji na polskim rynku w 2022 roku.

Power centre w Gorzowie Wielkopolskim będzie największym tego typu kompleksem handlowym w mieście i regionie. Mamy ambicję, aby maksymalnie przesunąć zrównoważone ambicje tego projektu. Chcemy zapewnić mieszkańcom regionu wyjątkowe doznania zakupowe, zgodne z dzisiejszą rzeczywistością - powiedział Xavier Pierlet, Chief Investment Officer Equilis Europe.

Komercjalizacja w 60%

Prace nad gorzowskim projektem osiągnęły już zaawansowaną fazę zarówno deweloperską, jak i najmu. Park handlowy o powierzchni ponad 23 000 mkw. GLA ma już zakontraktowanych najemców z 60% lokali wynajętych jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Wśród marek, które zdecydowały się na otwarcie swoich biznesów są m.in. duży dyskont Biedronka, sklep Jula oraz pierwszy w regionie sklep sportowy Decathlon. Kolejnie umowy najmu są w fazie finalizacji.

Gorzowski park handlowy zapewni klientom również 750 miejsc parkingowych, infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, strefę relaksu, rozrywki, gier i zabaw dla dzieci. Rozpoczęcie budowy przewidziano w II kwartale br., otwarcie obiektu zaplanowano na II kwartał 2024 r.

Retail i mieszkania

Projekt centrum w Gorzowie to kolejny krok specjalizacji Equilis w zakresie nowoczesnych parków handlowych zlokalizowanych w miastach średniej wielkości. – Zgodnie z zapowiedziami, zysk ze sprzedaży Galerii Andrychów zainwestowaliśmy w naszą ekspansję na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Chcemy dalej działać w przyjętym modelu biznesowym: budowa, wynajem komercyjny i sprzedaż obiektów handlowych, w którym prężnie rozwijamy się wraz z naszym partnerem Acteeum. Format parków handlowych jest niezwykle obiecujący i w tym kierunku będziemy rozwijać nasze portfolio. Jednak segment komercyjny nie jest naszym jedynym rynkiem. Będziemy kontynuować i powiększać nasze projekty mieszkaniowe - potwierdził Xavier Pierlet, Chief Investment Officer Equilis Europe.

 

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu