Wiadomości 24 wrz
Coraz bliżej budowy Cracovia Outlet

W krakowskiej dzielnicy Czyżyny powstanie park handlowy Cracovia Outlet. Budowa inwestycji KG Group ma wystartować w pierwszej połowie przyszłego roku.

Centrum Cracovia Outlet jest koncepcyjnie i architektonicznie tworzone od podstaw. Na 15 hektarach powstanie park handlowy o powierzchni sięgającej 60 000 mkw., na której planowane są wielkopowierzchniowy sklep meblowy i dwa parki handlowe typu convenience ze sklepami z wyposażeniem wnętrz, bogatą ofertą spożywczą, popularnymi sieciami dyskontowymi i największym w Krakowie centrum fitness. Do tego dochodzi centrum typu outlet o powierzchni 21 000 mkw. z zaplanowanymi 120 sklepami. Na klientów czekać będzie około 2000 miejsc parkingowych.

Za komercjalizację obiektu odpowiada firma BOIG. Wśród najemców, którzy już zdecydowali się podpisać umowy najmu, są m.in. Vistula Group i W. Kruk. Jak informuje inwestor, planowany termin uzyskania pozwolenia na budowę to pierwsza połowa 2019 roku. Otwarcie centrum Cracovia Outlet wraz z całym kompleksem handlowym przewidziano na drugą połowę 2020 roku.

KG Group zrealizowała już projekty lokalnych centrów handlowych Atut – sześć obiektów pod wspólnym szyldem działa w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach koło Krakowa, Pruszkowie i Krakowie przy ul. Grażyny. Planowane są też kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj (obecnie w budowie I etap, II etap planowany na pierwszą połowę 2020 roku), Atut Złocień (otwarcie planowane na I kwartał 2019 roku), Atut Bielany, jak również obiekty w Suchej Beskidzkiej i Bełchatowie.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift