Wiadomości 15 cze
Carel
CAREL zadebiutował na giełdzie

fot. CAREL

Decyzja o wejściu na giełdę została podjęta w ramach strategii rozwoju, która zawsze określała firmę Carel.

11 czerwca to kamień milowy dla przyszłości CAREL: dzień, w którym firma została notowana na giełdzie. Pierwsza oferta obejmowała 35 milionów akcji, co stanowi 35% kapitału zakładowego spółki. Akcjonariat publiczny oferowany był w ramach oferty prywatnej zarezerwowanej dla inwestorów kwalifikowanych we Włoszech i inwestorów instytucjonalnych za granicą. Akcje zawarte w ofercie zostały sprzedane proporcjonalnie przez Luigi Rossi Luciani Sapa i Luigi Nalini Sapa.

"Pomysł wejścia na giełdę, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad spółką, to długoterminowy projekt, nad którym pracujemy od wielu lat" - skomentował Francesco Nalini, Dyrektor Generalny CAREL. "Wierzymy, że pozytywnie wpłynie to na wyniki długoterminowe, nie spoczniemy na laurach i otworzymy się na rynek jeszcze bardziej".

"Decyzja wejścia na giełdę została podjęta w ramach strategii rozwoju, która zawsze określała naszą firmę, dlatego można ją uznać za podstawowy krok w zapewnieniu dalszego wzrostu: bycie obecnym na rynku finansowym będzie w rzeczywistości zachęta do poprawy jeszcze bardziej ", skomentowali założyciele CAREL, Luigi Rossi Luciani i Luigi Nalini.

- fot. CAREL

 

Wyniki akcji w ciągu pierwszych kilku dni były bardzo pozytywne, a ich debiut podniósł ich wartość. Inwestorzy docenili firmę, jej długoterminową historię sukcesu o niskim ryzyku na rynku włoskimi.

Przejdź na stronę CAREL


O CAREL

CAREL jest światowym liderem w zakresie rozwiązań sterujących dla klimatyzacji, chłodnictwa i ogrzewania oraz systemów do nawilżania i chłodzenia adiabatycznego. Nasze produkty zostały zaprojektowane, aby zapewnić oszczędność energii i zmniejszyć wpływ urządzeń i systemów na środowisko. Nasze rozwiązania znajdują zastosowanie w aplikacjach komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych. CAREL posiada 21 spółek zależnych i 7 zakładów produkcyjnych, a także partnerów i dystrybutorów w 75 krajach.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.carel.pl

Carel

gift