Wiadomości 25 kwi 2019
Carel

CAREL jest jednym z partnerów Geofit, projektu badawczego dotyczącego inteligentnych technologii geotermalnych finansowanego przez Unię Europejską za pośrednictwem umowy o grant nr 792210 programu „Horyzont 2020”. Konsorcjum składa się z 24 partnerów z dziewięciu krajów Unii Europejskiej, z których wszyscy są europejskimi liderami technologii w zakresie ekonomicznie korzystnych rozwiązań geotermalnych, zaawansowanych i innowacyjnych komponentów EGS (Enhanced Geothermal Systems), a także technologii uzupełniających, takich jak urządzenia z pompą ciepła adsorpcji, monitorowanie zużycia wierteł, SHM (techniki kontroli lokalizacji i monitorowania budynku) oraz podziemne badania georadarowe. Połączenie wiedzy i doświadczenia różnych zaangażowanych partnerów jest kluczem do osiągnięcia pożądanego sukcesu projektu Geofit.

Geofit ma trzy główne cele: rozwój innowacyjnych systemów EGS, opracowanych specjalnie do modernizacji geotermalnej; wdrażanie i integracja zaawansowanych metod kontroli lokalizacji; oraz wdrożenie globalnej, skutecznej i energooszczędnej strategii modernizacji z ROI między 5 a 6 lat, z wykorzystaniem technologii opartych na energii geotermalnej.

„Biorąc udział w projekcie Geofit, potwierdziliśmy nasze zaangażowanie na rzecz ochrony naszej planety, dostarczając innowacyjne technologicznie rozwiązania, które przynoszą oszczędności energii” - powiedział Raul Simonetti, dyrektor ds. Korporacyjnych centrum wiedzy HVAC / R. „Bycie członkiem tego konsorcjum daje nam również możliwość porównania naszego wzrostu z innymi nowatorskimi europejskimi firmami przemysłowymi”.

Więcej szczegółów

Carel

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście